Aktualności

Podium w 1/4 finału Mistrzostw Wielkopolski w 4-boju lekkoatletycznym

Podium w 1/4 finału Mistrzostw Wielkopolski w 4-boju lekkoatletycznym

Oliwia Spławska z awansem do finału wojewódzkiego

W iście zimowych warunkach przyszło rywalizować naszym mistrzyniom powiatu w zawodach rejonowych w 4-boju lekkoatletycznym. Deszcz, wiatr i temperatura powietrza w granicach 6 stopni nie przeszkodziły im jednak w osiągnięciu bardzo dobrych wyników.

W gronie szkół rywalizujących w tych zawodach znalazły się najlepsze zespoły z powiatów: wolsztyńskiego, rawickiego, gostyńskiego, kościańskiego oraz miasta Leszna, w sumie 9 zespołów. Mimo, że przyszło nam się zmierzyć z zespołami z dużych, miejskich szkół a byliśmy zdecydowanie najmłodszą drużyną (większość drużyn składała się z uczennic urodzonych w roku 2006) to z zawodów przyjechaliśmy z tarczą, zajmując miejsce na najniższym stopniu podium za mistrzyniami powiatu rawickiego i wolsztyńskiego.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje nasza najlepsza 4-boistka, Oliwia Spławska, która w klasyfikacji indywidualnej zajęła 2 miejsce, przegrywając ze zwyciężczynią zaledwie 13 punktami. Do finału wojewódzkiego awansują 2 najlepsze zespoły z rejonu, ale również 4 drużyny z najlepszymi wynikami, więc podobnie jak w ubiegłym roku wciąż mamy jeszcze szansę aby ponownie walczyć o miano najlepszej drużyny w Wielkopolsce. Pewna wyjazdu na finał do Żerkowa jest już natomiast Oliwa, która stanęła dziś na podium.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 658 gości oraz 0 użytkowników.