Aktualności

Na wycieczce we Wrocławiu

Na wycieczce we Wrocławiu

Po odpoczynku w majowy weekend, nastał bardzo aktywny dzień dla uczniów klasy I i II. Stało się to za sprawą wycieczki klasowej, która odbyła się 6 maja 2019 roku. Celem wyjazdu był przepiękny Wrocław.

Punktualnie o godzinie 7.00 pierwszoklasiści oraz drugoklasiści wraz wychowawczyniami W. Zając i M. Drobnik, a także opiekunami w osobach rodziców, wyruszyli na spotkanie z przygodą.

Pierwszym punktem wycieczki był spacer śladem wrocławskich Krasnali, które są najpopularniejszą atrakcją tegoż miasta. W poszukiwaniu krasnali pomagała nam pani przewodnik.  Wyprawę rozpoczęliśmy od Placu Solnego.  Podczas spaceru uczniowie spotkali ponad 30 krasnali, w tym między innymi Krasnala Bibliofila, Papę Krasnala, Syzyfki,  Bankusia Pieniążka, Rzeźnika, Więziennika, Ciastusia i Amorinka, Selfika i wiele innych.

 Poszukiwania zakończyły się w Parku Staromiejskim przy Teatrze Lalek.  W parku tym uczniowie mogli skorzystać z atrakcji pięknego i bezpiecznego placu zabaw.

Kolejnym punktem wycieczki było wrocławskie zoo. Oprócz Afrykarium czy Terrarium, uczniowie oglądali różne obejścia ze zwierzętami. Niemałą niespodzianką było karmienie lemurów, na które akurat natrafiliśmy. O tych ciekawych ssakach opowiadał nam pracownik zoo, który jak się okazało, pochodził z Gostynia. Przy obejściu z lemurami zatrzymaliśmy się na dłuższą chwilę, gdyż bardzo zaciekawiły nas informacje  przedstawione przez pracownika.

Następnie  obydwie klasy uczestniczyły  w zajęciach edukacyjnych. Klasa I brała udział w zajęciach warsztatowych p.t. Szlakiem jaja,  natomiast klasa II w zajęciach p.t. Zmysły w świecie zwierząt. Warsztaty  te okazały się bardzo interesujące.  Nasi uczniowie  pochwaleni zostali za dobre zachowanie. Otrzymali również niespodzianki od edukatorów.

Nie byłoby wycieczki bez zakupu pamiątek. Tak więc i u nas znalazł się na to czas. Po tym punkcie opuściliśmy zoo, aby udać się do autokaru, który bezpiecznie zawiózł nas do Bukówca Górnego.

Wycieczkę klas I i II można zaliczyć do  udanych, gdyż obfitowała

w wiele atrakcji i odbyła się w sprzyjającej aurze, a uczniowie zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do swoich domów.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 758 gości oraz 0 użytkowników.