Aktualności

Z dworu królowej sportu...

Z dworu królowej sportu...

7 maja spora, bo jedenastoosobowa grupa dziewcząt klasy 7, 8 i gimnazjum wraz trenerem sekcji lekkiej atletyki p. Łukaszem Stachowiakiem wybrała się na zawody Drużynowej Ligii Lekkoatletycznej.

W ramach tych zawodów, każda szkoła musi wystawić co najmniej 11 zawodniczek w 4 blokach konkurencji lekkoatletycznych (sprinty, biegi średnie, skoki i rzuty)i sztafetę 4x100m. Nasze dziewczęta dzielnie walczyły w swoich konkurencjach, których wyniki przeliczono następnie na punkty tak by wyłonić ostateczną klasyfikację. Reprezentantki naszej szkoły pierwotnie stanęły na najniższym stopniu podium ale jak się później okazało nie wszystkie ich wyniki zostały policzone i ostatecznie okazało się, że zdobyły srebrne medale.

Na uwagę zasługują również świetne wyniki indywidualne. W swoich konkurencjach nie miały sobie równych Karolina Cukierska (300m), Aldona Kot (skok w dal) oraz Zofia Marcinek (1000m) i sztafeta 4x100m w składzie R. Skorupińska, A. Kot, K. Cukierska, N. Lipowa. W tych dwóch ostatnich konkurencjach dziewczyny ustanowiły też nowe rekordy szkoły, które od dziś wynoszą odpowiednio 3:26,4s na 1000m oraz 58,33s w sztafecie 4x100m. 

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 736 gości oraz 0 użytkowników.