Aktualności

Mistrzostwa Powiatu w 4-boju lekkoatletycznym... tytuł obroniony!

Mistrzostwa Powiatu w 4-boju lekkoatletycznym... tytuł obroniony!

30 kwietnia reprezentacja dziewcząt naszej szkoły w składzie Oliwia Spławska, Nadia Szady, Jagoda Grześkowiak, Wiktoria Sieracka, Nikola Sobierajska oraz Maja Poniży wybrała się na Mistrzostwa Powiatu w 4-boju lekkoatletycznym.

Mimo, że skład drużyny w porównaniu z ubiegłym rokiem dość znacznie się zmienił, to nie ukrywaliśmy, że jedziemy do Leszna aby bronić mistrzowskiego tytułu zdobytego zeszłej wiosny. Piękna, słoneczna a jednocześnie rześka pogoda sprzyjała uzyskiwaniu dobrych wyników co skrzętnie wykorzystały nasze zawodniczki bijąc wiele rekordów życiowych a także cztery rekordy szkoły. Powiedzieć, że wygrały drużynowo to nic nie powiedzieć.

Dziewczęta nie miały sobie równych tego dnia uzyskując 1183 pkt. w drużynie,  co jest nowym rekordem szkoły, a ich przewaga nad drugim zespołem wyniosła ponad 300 pkt.! O ile złoto w drużynie nie było olbrzymim zaskoczeniem, to bardzo miłą niespodzianką były wyniki w klasyfikacji indywidualnej, w której nasze czwórboistki zajęły wszystkie miejsca na podium. Klasą samą dla siebie była Oliwia Spławska, która zgromadziła na swoim koncie 328 pkt. co jest fenomenalnym wynikiem w czwórboju i rzecz jasna nowym rekordem szkoły w tej konkurencji. Oliwia nie miała sobie równych w żadnej konkurencji, a jej wyniki są na naprawdę wysokim poziomie - 60m (8.46s), skok w dal (4,72m), rzut piłeczką palantową (33m) oraz 600m (1:59,07s). Oliwia po raz kolejny ustanowiła też nowe rekordy szkoły i mimo że jest dopiero uczennicą 5 klasy ma już na swoim koncie rekordy szkoły na 60m, 300m, 600m, skoku w dal, czwórboju indywidualnie i drużynowo. Pozostałe miejsca na podium zajęły inne świetne sportsmenki naszej szkoły - Nadia Szady (srebro) oraz Jagoda Grześkowiak (brąz).

Dodatkowym zaszczytem dla dziewcząt był fakt, że ceremonii dekoracji dokonywał sam mistrz olimpijski w skoku o tyczce p. Władysław Kozakiewicz. Takie wyniki indywidualne i drużynowy pozwalają na optymizm w kwestii udziału w zawodach rejonowych, które odbędą się 14 maja na leszczyńskim stadionie.

P.S.

Wtorek, jak się okazało, był dobrym dniem na bicie rekordów szkoły, co udowodniła też Zosia Marcinek bijąc na zajęciach z lekkiej atletyki rekord w biegu na 2000m, który doprowadziła do bardzo wysokiego poziomu 7:47,37 s.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 907 gości oraz 0 użytkowników.