Aktualności

Rajd do Leśniczówki Mścigniew

Rajd do Leśniczówki Mścigniew

W piękny, wiosenny poranek, 30 marca 2019r., grupa uczniów z klasy I, II i IV wraz z opiekunkami, paniami: Iwoną Grygiel, Magdaleną Drobnik i Wiolettą Zając brała udział w rajdzie do Leśniczówki Mścigniew.

XXVI Złaz Turystyczny „Wiosna w lesie” organizowany był przez MKKT – PTTK „Łaziki” przy GOK we Włoszakowicach przy udziale Starostwa Powiatowego w Lesznie, GOSiR we Włoszakowicach, Nadleśnictwo Włoszakowice, GOK Włoszakowice i Koło Łowieckie „Bór” Hetmanice.

Spotkaliśmy się rano pod budynkiem „małej szkoły” we Włoszakowicach i stąd ruszyliśmy na wędrówkę leśnymi ścieżkami. Maszerowaliśmy z prawie trzystoma innymi uczestnikami wyprawy. Po dotarciu na miejsce docelowe, czekały już na nas kiełbaski z grilla i ciepła herbata. Później uczniowie mogli wziąć udział w konkurencji sprawnościowej i rzucać podkową. Chętne dzieci brały udział w konkursie krajoznawczym. Jeden z naszych uczniów, Filip Grycz z klasy II zajął w tym konkursie VI miejsce. Pod koniec spotkania wszystkie zgromadzone dzieci otrzymały drobne nagrody oraz znaczki rajdowe. Na zakończenie odbyło się  losowanie dodatkowych upominków.

Wszyscy nasi uczniowie doskonale poradzili sobie na trasie rajdu. Był to bardzo miły dzień. Poznawanie przyrody i geografii swojego regionu w terenie jest doskonałym uzupełnieniem szkolnych lekcji. Mamy nadzieję, że chęć do pieszego wędrowania i zwiedzania stanie się odtąd nawykiem i sposobem na przyjemne spędzanie wolnego czasu.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 614 gości oraz 0 użytkowników.