Aktualności

Szkolne eliminacje konkursu „Gmina Włoszakowice – Moja Mała Ojczyzna”

Szkolne eliminacje konkursu „Gmina Włoszakowice – Moja Mała Ojczyzna”

9 kwietnia 2019 r. odbyły się szkolne eliminacje konkursu historycznego „Gmina Włoszakowice – Moja Mała Ojczyzna”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów wszystkich szkół gminy Włoszakowice.

W teście na którego napisanie było 30 min należało wykazać się wiedzą z zakresu historii, geografii, walorów turystycznych, rozpoznaniem miejsc charakterystycznych dla gminy i zasłużonych postaci. Honorowy patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Włoszakowice. Organizatorami są Gmina Włoszakowice, Nadleśnictwo Włoszakowice, Gminny Ośrodek Kultury i Szkoła Podstawowa w Bukówcu Górnym.

Konkurs podzielony był na dwie grupy wiekowe: 1 – uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej, 2 – uczniowie klas VII – VIII SP i III Gimnazjum. Do eliminacji przystąpiło 28 uczniów: 13 z pierwszej grupy wiekowej i 15 z drugiej. Najwięcej wiedzy o naszej gminie mają:

  1. Wiktoria Sieracka – VI SP
  2. Kamil Kaczmarek – VI SP
  3. Maria Samol – VII SP
  4. Rita Skorupiańska – VIII SP

Wszyscy ci uczniowie zakwalifikowali się do etapu finałowego, który odbędzie się 27 maja 2019 r. w naszej szkole, gdzie zjadą się uczniowie szkół gminy Włoszakowice. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 798 gości oraz 0 użytkowników.