Aktualności

Mistrzostwa Wielkopolski w Biegach Przełajowych... o krok od medalu

Mistrzostwa Wielkopolski w Biegach Przełajowych... o krok od medalu

            W piątek, 5 kwietnia nasi medaliści Mistrzostw Powiatu w Biegach Przełajowych, wybrali się do Żerkowa aby rywalizować tam w Mistrzostwach Wielkopolski. Awans do walki o prymat w Wielkopolsce uzyskuje pierwsza trójka zawodników z mistrzostw powiatu oraz złoci medaliści w klasyfikacji drużynowej. Dzięki takim kryteriom mogliśmy wystawić 11 osobową reprezentację. Warto dodać, że w Wielkopolsce mamy 41 powiatów, w związku z tym awans do każdego biegu zyskuje około 200 zawodników z całej Wielkopolski.

            Pośród tej masy zawodników z bardzo dobrej strony pokazali się reprezentanci naszej szkoły. W pierwszym biegu wystartowały dziewczęta z rocznika 2007-2006. W tym biegu formą i niesamowitym finiszem popisała się nasza utytułowana zawodniczka Oliwia Spławska , która zajęła bardzo wysokie 10 miejsce, pośród prawie 200, w większości o rok starszych koleżanek. Pozostałe nasze zawodniczki (Jagoda Grześkowiak, Wiktoria Sieracka, Nadia Szady, Olivia Józefiak) walczyły równie dzielnie co dało nam 10 miejsce w klasyfikacji drużynowej mistrzostw w tej kategorii wiekowej.

            Tuż po nich do boju ruszyły ich starsze koleżanki, którym przyszło rywalizować na dystansie 1600m.  Swoją wysoką dyspozycję potwierdziła w tym biegu Zosia Marcinek, która dobiegła do mety na 20 miejscu. Pozostałe nasze dziewczęta (Aldona Kot, Karolina Cukierska, Rita Grzesiecka, Maria Samol) zajmowały na tyle wysokie lokaty, że ku naszemu ogromnemu zaskoczeniu w klasyfikacji drużynowej zajęliśmy... IV miejsce, przegrywając brązowy medal, zaledwie 17 punktami . Medal był wprawdzie na wyciągnięcie ręki ale nie czujemy dużego niedosytu, bo czwarte miejsce w Wielkopolsce jest ogromnym sukcesem, największym w historii naszej szkoły, a w związku z tym, że dekorowano 6 najlepszych drużyn to stanęliśmy na podium, otrzymując okazały grawerton... który zostanie dosłany pocztą, bo o wynikach dowiedzieliśmy się w drodze powrotnej do domu. Ostatni wystartował nasz "rodzynek" Błażej Kot, który mimo bólu kolana, zajął bardzo przyzwoite 45 miejsce.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 892 gości oraz 0 użytkowników.