Aktualności

Euroweek - Szkoła Liderów 2019

Euroweek - Szkoła Liderów 2019

W dniach 16-20 marca piętnaścioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w obozie językowym "Euroweek - Szkoła Liderów". W programie tym nasza szkoła wzięła udział już po raz szósty. Tym razem przebywaliśmy w miejscowości Różanka w Kotlinie Kłodzkiej. Naszymi opiekunami byli jak zwykle niezastąpiony, nauczyciel języka angielskiego, p.Łukasz Stachowiak oraz nie mniej świetny p.Adam Skorupiński - tata Rity.

Nasza przygoda rozpoczęła się o godzinie 12 na dworcu w Lesznie. Po blisko 5 godzinach podróży, mimo zmęczenia,  pełni zapału weszliśmy do ośrodka. Rozpoczęliśmy od przywitania i zapoznania się z wolontariuszami m.in z Kolumbii, Argentyny, Peru, Indonezji, Turcji oraz z innymi grupami z Brzegu Dolnego i Wilgi.

Zajęcia rozpoczynaliśmy od Energizera, następnie wolontariusze kolejno opowiadali nam o swoich krajach, dzięki czemu poznaliśmy tradycje, obyczaje i kulturę ich narodów. Podczas wyjazdu nauczyliśmy się tańczyć m.in. salsę oraz kilka układów tanecznych wymyślonych przez samych wolontariuszy. Później przyszedł czas na nieco bardziej nieszablonowe zajęcia które miały na celu rozwijać nas nie tylko pod względem j. angielskiego,  ale także integrować i przełamywać niepewność siebie. Pracując w grupach wykonywaliśmy kreatywne misje i scenki takie jak reklamy, teledyski ,przedstawienia czy projekty. Kulminacyjnym zadaniem dla naszej grupy było przedstawienie historii udziału Polski w II Wojnie Światowej. Nasza inscenizacja wzbudziła ogromny aplauz i podziw ze strony naszych kolegów i koleżanek z innych grup, jak i samych wolontariuszy. Mieliśmy najlepszych prowadzących pod słońcem. To oni sprawili, że atmosfera była niesamowita. Każdy z nich był niezwykle otwarty, przyjacielski i rozmowny. W przerwach miedzy zajęciami razem wychodziliśmy  na spacery po okolicznych wzgórzach. Wieczorami odbywały  się dyskoteki lub spotkania z naszymi opiekunami, z którymi również kreatywnie spędzaliśmy czas. Furorę podczas tych spotkań zrobiła gra społeczna o intrygującym tytule "Mafia", w którą graliśmy w każdej wolnej chwili.

Ostatniego wieczoru otrzymaliśmy certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w projekcie. Następnie  należało zrealizować ostatnią misję  -   odnaleźć swojego ‘secret friend’ i podarować mu wcześniej przygotowany upominek. Tradycyjnie tym momentom towarzyszyły  łzy szczęścia, ale też smutku, zwłaszcza tym z nas, którzy pojechali na Euroweek po raz ostatni jako uczniowie SP w Bukówcu Górnym.

 Pozostały nam cudowne wspomnienia, wiedza o nowopoznanych krajach, doświadczenie pracy zespołowej i przede wszystkim większa otwartość na używanie języka angielskiego. Mogliśmy sprawdzić nasz angielski dzięki rozmowom z ludźmi z całego świata. Przekonaliśmy się, że większość z nas dobrze posługuje się tym językiem obcym, trzeba tylko przełamać barierę strachu. Udział w obozie jest świetnym sposobem na niestandardową naukę i  niepowtarzalną szansą na poznanie wspaniałych ludzi. Z pewnością nigdy nie zapomnimy tak wspaniale spędzonego czasu i chętnie wrócimy tam  po raz kolejny.

Kończąc, chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować panu Łukaszowi Stachowiakowi za zorganizowanie całego wyjazdu i panu Adamowi Skorupińskiemu za baczną obserwację i dokumentację  zdjęciową.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 788 gości oraz 0 użytkowników.