Aktualności

Plebiscyt Sportowy Gminy Włoszakowice 2019

Plebiscyt Sportowy Gminy Włoszakowice 2019

7 marca podczas Gali Sportu, która odbyła się w sali Trójkątnej Pałacu Sułkowskich we Włoszakowicach podsumowano wyniki plebiscytu na najlepszego sportowca, młodzieżowca, trenera, drużynę i działacza sportowego. Gala miała bardzo uroczystą oprawę a prowadzący ją kierownik Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji p. Arkadiusz Szymczak doskonale, z pełnym profesjonalizmem a jednocześnie zabawnie potrafił utrzymać zgromadzoną publiczność w napięciu podczas ogłaszania wyników w poszczególnych kategoriach. W międzyczasie sporą dawkę rockowej muzyki dostarczył nam zespół muzyczny Bedrock Blues.

W tym roku podobnie jak w poprzednich latach, aby zostać zwycięzcą Gminnego Plebiscytu Sportowego trzeba było przejść dwa etapy. Pierwszy polegał na wybraniu wśród wszystkich zgłoszonych kandydatów reprezentantów w danych kategoriach. Zmiany nastąpiły w II etapie, gdzie poza tradycyjnym głosowaniem SMS-owym także Kapituła Plebiscytu Sportowego oddawała swoje głosy. Kapituła robiła to nie znając wyników głosowania SMS. Każdy z członków ustalił hierarchię od 1 do ostatniego miejsca. Za pierwsze miejsce 10 pkt, za drugie 9 itd. Po zsumowaniu wszystkich głosów ustalono procentowy wynik każdego kandydata w stosunku do całości. W skład kapituły weszło 20 osób związanych z gminnym sportem. Po zakończeniu głosowania SMS tak jak w latach poprzednich ustalono procent oddanych głosów na danego kandydata w stosunku do wszystkich oddanych. Na koniec uśredniono wyniki każdego kandydata. W ten sposób poznaliśmy laureatów w poszczególnych kategoriach.

Już w pierwszej odsłonie przedstawiciele naszej szkoły mieli powody do świętowania, gdyż Drużyną Roku zostały 4-boistki UKS "Sokolik" Bukówiec Górny, które w zeszłym roku awansowały do Finału Mistrzostw Wielkopolski zajmując w nim 8 miejsce. Dziewczęta w składzie: Aldona Kot (kapitan), Maria Samol, Rita Grzesiecka, Nadia Szady, Oliwia Spławska i Jagoda Grześkowiak oprócz gorących oklasków otrzymały okazały, kryształowy puchar oraz nagrodę w postaci bonu o wartości 500zł do realizacji w sklepie sportowym. Bardzo duże emocje towarzyszyły ogłoszeniu wyników w kategorii Trener Roku, gdyż jak się okazało zwycięzcę i laureata 2 miejsca dzieliły zaledwie 2 głosy. Zwycięzcą tej kategorii okazał się znakomity trener taekwondo, którego podopieczni regularnie zdobywają medale Mistrzostw Polski p.Tomasz Gorwa, a tuż za jego plecami uplasował się trener sekcji lekkoatletycznej UKS "Sokolik" p. Łukasz Stachowiak. Miłą niespodzianką dla naszej szkoły okazał się też fakt, że laureatem, prestiżowej nagrody specjalnej za wieloletni wkład w rozwój sportu na terenie naszej gminy został p. Antoni Kaczmarek, wieloletni dyrektor szkoły w Bukówcu Górnym i twórca sukcesów wielu drużyn piłki ręcznej. Z niecierpliwością czekaliśmy na ogłoszenie wyników w najpopularniejszej kategorii - Młodzieżowiec Roku. Tu niezwykle miłym zaskoczeniem okazało się bardzo wysokie 2 miejsce naszej utalentowanej gimnastyczki i lekkoatletki Jagody Grześkowiak. Wisienką na torcie było 3 miejsce naszego byłego wychowanka, a obecnie podopiecznego trenera Stachowiaka, Dawida Lipowego, w kategorii Sportowiec Roku.

Jest nam niezmiernie miło, że zyskaliśmy uznanie w oczach zarówno kapituły, jak i wszystkich którzy zechcieli oddać głosy na naszych reprezentantów wysyłając sms-y. Serdecznie  wszystkim dziękujemy.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 826 gości oraz 0 użytkowników.