Aktualności

CZYTAJ Z RADOŚCIĄ, SŁUCHAJ  Z PRZYJEMNOŚCIĄ 2019

CZYTAJ Z RADOŚCIĄ, SŁUCHAJ Z PRZYJEMNOŚCIĄ 2019

„CZYTANIE KSIĄŻEK TO NAJPIĘKNIEJSZA ZABAWA, JAKĄ SOBIE LUDZKOŚĆ WYMYŚLIŁA”

Wisława Szymborska

5 marca 2019 roku w naszej szkole odbył się kolejny raz Konkurs Pięknego Czytania „CZYTAJ Z RADOŚCIĄ, SŁUCHAJ  Z PRZYJEMNOŚCIĄ”.

Po eliminacjach klasowych  do finału przeszło 12 uczniów z klas IV-VI. Uczestników przygotowały: pani  Agnieszka Matłoka – Nita oraz pani Anna Grochowczak. Prezentacje tekstów oceniała komisja w składzie: pan Dyrektor Daniel Piasecki, pani Anna Bożek (pedagog i bibliotekarz) oraz pan Łukasz Stachowiak (nauczyciel języka angielskiego). Po wysłuchaniu bardzo różnorodnych i pięknych tekstów literackich komisja postanowiła przyznać:

I MIEJSCE – Igor Praiss  - klasa VI

II MIEJSCE – Artur Lipowy – klasa IV

III MIEJSCE –Wiktoria Sieracka – klasa VI

WYRÓŻNIENIE : Nikola Sobierajska – klasa Va, Julia Konieczna – klasa Va, Jakub Małecki – klasa VI, Natalia Lorych – klasa Vb,

Ponadto w konkursie udział wzięli : Maja Dudek – klasa IV, Wiktoria Krawczyk – klasa IV, Martyna Grzesiecka – klasa Va, Luiza Małecka – klasa Vb,  Oliwia Tajchert – klasa Vb.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

Celem konkursu jest mobilizowanie uczniów do czytania, rozbudzanie pasji czytelniczych oraz zamiłowania do literatury. Pobudzanie wyobraźni uczniów oraz ciekawości świata. Czytając  kształtujemy swoje  gusty czytelnicze, wzbogacamy słownictwo , poznajemy świat przedstawiony w sposób literacki. Poznawanie literatury ogromnie wpływa na nasz poziom i rozwój intelektualny.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 1083 gości oraz 0 użytkowników.