Aktualności

Previous Next

Z zapomnianych kart polskiej kameralistyki

Dnia 01.03.2019r. klasa VII wraz z opiekunką panią Iwoną Grygiel wybrała się na koncert ku czci Karola Kurpińskiego w 234. rocznicę urodzin. Koncert odbył się  na Sali Trójkątnej Pałacu Sułkowskich we Włoszakowicach. Organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury oraz Towarzystwo Muzyczne im. Karola Kurpińskiego.

Koncert był wypełniony muzyką kompozytorów polskich, a w programie znalazły się utwory nieco już zapomniane. Obok muzyki Karola Kurpińskiego mogliśmy wysłuchać utworów Franciszka Mireckiego, Ignacego Feliksa Dobrzyńskiego, Wojciecha Sowińskiego, Emanuela Kani. Z okazji 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości w programie znalazła się również „Pieśń Pożegnania” i  „Pieśń Zwycięstwa” Michała Ludomira Rogowskiego.

Wykonawcami tego koncertu było TRIO GDAŃSKIE w składzie: Anna Prabucka-Firlej – fortepian, Paweł Kukliński – skrzypce oraz Krzysztof Sperski – wiolonczela. Piękno polskiej, zapomnianej już muzyki, przybliżył nam prowadzący pan Krzysztof Sperski. 

Cały koncert minął nam w przyjemniej atmosferze. Czuliśmy się zaszczyceni, że mogliśmy wziąć udział w takiej uroczystości.

Komentowanie tego artykułu jest już niedostępne.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 634 gości oraz 0 użytkowników.