Aktualności

8 klasa w firmie Werner Kenkel

W czwartek 28 lutego uczniowie klasy 8 w ramach zajęć doradztwa zawodowego odwiedzili firmę Werner Kenkel w Krzycku Wielkim.

Młodzież najpierw udała się do sali konferencyjnej gdzie pracownicy działu obsługi klienta oraz działu logistyki opowiadali o działalności przedsiębiorstwa, oferowanych produktach m.in. o opakowaniach do jajek, które trafiają do Dubaju, czy kartonach do pakowania materiałów wybuchowych wysyłanych do USA. Bardzo cenne okazały się wskazówki dotyczące przyszłych wyborów zawodowych, uczniowie dowiedzieli się, że znajomość języka obcego na rynku pracy jest niezbędna, że warto rozwijać swoje umiejętności plastyczne i graficzne. Ponadto bardzo pożądani są dziś fachowcy w zanikających zawodach, jak ślusarz, tokarz, elektryk.

Po bardzo ciekawej prezentacji uczniowie udali się na halę produkcyjną gdzie mogli zaobserwować cały proces technologiczny produkcji opakowań.

Komentowanie tego artykułu jest już niedostępne.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 551 gości oraz 0 użytkowników.