Aktualności

Wolontariuszki z Hiszpanii w naszej szkole

Wolontariuszki z Hiszpanii w naszej szkole

26 lutego w naszej szkole doszło do wizyty niecodziennych gości. Na zaproszenie nauczycieli  języka angielskiego przybyły do nas wolontariuszki leszczyńskiej fundacji CAT (Centrum Aktywności Twórczej). Carmen i Belȇn pochodzą ze słonecznej Hiszpanii a od października zeszłego roku mieszkają w Lesznie i pracują jako wolontariuszki programu Erasmus, w ramach którego odwiedzają szkoły w naszym regionie i prowadzą zajęcia z uczniami.

W takich zajęciach właśnie udział wzięli uczniowie klasy 7SP, 8SP oraz 3 gimnazjum naszej szkoły. Młode hiszpanki w pełen entuzjazmu sposób przedstawiły ciekawe informacje, kulturę i obyczaje swojego kraju, był też czas na zabawy i pytania uczniów. Oczywiście wszystkie prezentacje i rozmowy odbywały się w języku angielskim była to więc nie tylko wspaniała okazja do poznania kultury Hiszpanii, ale również sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności językowych.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 782 gości oraz 0 użytkowników.