Aktualności

Przyrodnicze spotkania z Ligą

Przyrodnicze spotkania z Ligą

W ramach “Przyrodniczych Spotkań  z Ligą” organizowanych przez Zarząd Okręgowy Ligi Ochrony Przyrody w Lesznie, 9 stycznia 2019 roku uczniowie klasy I i II mieli możliwość obejrzenia ciekawej wystawy fotograficznej.

Oprócz obejrzenia pięknych fotografii przyrodniczych uczniowie klas młodszych uczestniczyli w prelekcji. Zarówno wystawa fotografii, jak i prelekcja były autorstwa pana Piotra Dziełakowskiego. Pan Piotr od ponad 20 lat zajmuje się obserwowaniem przyrody, fotografowaniem i wykonywaniem dokumentacji z życia ptaków i innych zwierząt. Szczególnie upodobał sobie żurawie. Poza tym działa społecznie w leszczyńskim okręgu LOP. Dzieci oglądały również krótkie filmy przedstawiające życie różnych ptaków występujących w naszej okolicy. Pan Dziełakowski z pasją opowiadał o przyrodzie. Dzieci miały wiele pytań do naszego gościa. Wystawę mieli też możliwość zobaczyć starsi uczniowie z naszej szkoły.

Było to bardzo interesujące spotkanie. Mamy nadzieję, że przyczyni się ono do wzrostu zainteresowania najbliższym światem przyrodniczym.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 828 gości oraz 0 użytkowników.