Aktualności

Z wizytą u pana Sowijaka

W ostatni dzień przed feriami uczniowie klasy I i II wybrali się do rzeźbiarza ludowego pana Jerzego Sowijaka.

Celem odwiedzin było obejrzenie rzeźb tematycznie związanych nie tylko z Bożym Narodzeniem. Oprócz Stajenki z małym Jezuskiem można zobaczyć było bukówieckich powstańców, skrzypków, dudziarzy, różne zwierzęta.

Uczniowie uważnie oglądali rzeźby, zadawali ciekawe pytania oraz słuchali opowiadań pana Sowijaka.

Na zakończenie dzieci podziękowały za piękne opowieści i możliwość obejrzenia rzeźb. Następnie wszyscy razem zaśpiewali  kolędę Przybieżeli do Betlejem pasterze. Panie wpisały się do kroniki, wykonano pamiątkowe zdjęcia i po życzeniach pana Sowijaka dotyczących udanych ferii zimowych, uczniowie wrócili do szkoły.

Komentowanie tego artykułu jest już niedostępne.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 651 gości oraz 0 użytkowników.