Aktualności

Szkolny Zespół Regionalny - występuje i świętuje!

Cztery miesiące bieżącego roku szkolnego były dla Zespołu niezwykle pracowite .

Nowy rok szkolny zaczęliśmy szczęśliwie zwycięstwem na Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych w Szreniawie. Jeszcze we wrześniu wystąpiliśmy na Pożegnaniu Lata w Boszkowie i na Festynie Szkolnym. Następne występy to:

13.10 - występ na XXVI Konkursie Dudziarskim w Bukówcu.

14.10 – udział w Przeglądzie Dziecięcych Zespołów Ludowych w Krobi

21.10 - udział – z sukcesami – członków Szkolnego Zespołu Regionalnego w XXII Konkursie Gwarowym i w nagraniu kolejnych filmów w ramach projektu  „Gwara w sieci”

16.11. - występ  na promocji Książki „By Bukwitz był znów Bukówcem” i Koncercie  z okazji 100-lecia niepodległości Polski.  Na ten koncert Zespół przygotował specjalny patriotyczny program z recytacjami  i pieśniami z okresu walk o niepodległość Polski.

1.12. i  2.12. - występ w dla wycieczek z Poznania. Wycieczki organizowało Biuro Podróży Wojażer z Poznania. Uczestnicy zwiedzali też pałac we Włoszakowicach oraz Izbę Regionalną w Bukówcu Górnym. Występy Zespołu były przyjmowane owacyjnie, Zespół bisował,  w niedzielę – dwukrotnie.

6.12 -  wytęp w leszczyńskim ratuszu na imieninach św. Mikołaja . Widowisko „Jak to święty Mikołaj Leszno odwiedził” przygotowane było przez Leszczyńską Fundację Kultury i Miejską Bibliotekę Publiczną. W przedstawieniu brali udział aktorzy amatorzy i profesjonalni z Leszna, dzieci z naszego Zespołu grały rolę dzieci z ulicy  świętego Mikołaja. Liczna publiczność  gromko oklaskiwała widowisko, nasi aktorzy z Zespołu  zebrali też pochlebne opinie na portalu ELKA.

12.12. – występ na obchodach 100-lecia Wiecu Polskiego we Wschowie, organizowanych przez wschowskie Muzeum. Wystąpiliśmy z tym samym programem co w Bukówcu na promocji książki. Podobnie jak w Bukówcu, widowisko bardzo się podobało widzom, widzowie nie kryli też wzruszenia.  Podziękowali nam oklaskami na stojąco, my odwdzięczyliśmy się bisem.

Rok 2018 postanowiliśmy więc zakończyć rozrywkowo i nagrodowo. Pojechaliśmy z całym Zespołem do Wrocławia, gdzie najpierw  dwie godziny spędziliśmy - świetnie bawiąc się - w Aqua Parku, a następnie , po sutym obiedzie , pojechaliśmy na słynny wrocławski Jarmark Świąteczny. Jarmark robi niesamowite wrażenie, wydaje się wspaniałym, bajkowym miasteczkiem oświetlonym milionem lampek, błyszczący tysiącami bombek, imponujący mnogością bajkowych postaci…  Wyjazd został sfinansowany z zarobionych przez nas pieniążków za występy. Wróciliśmy do domu wieczorem i wydawało się, że to już koniec  naszych występów. Okazało się, że następnego dnia siedmioro z nas zagrało jeszcze dla Telewizji Polskiej w nagrywaniu materiału o bukowieckich gwiazdorach i gwiazdkach. Materiał ten będzie emitowany w okresie świątecznym.

Komentowanie tego artykułu jest już niedostępne.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 234 gości oraz 0 użytkowników.