Aktualności

Previous Next

Zdrowe śniadanie 2018

To już po raz piąty Samorząd Uczniowski działający przy naszej szkole postanowił  przeprowadzić akcję promującą zdrowe odżywanie a zarazem mającą charytatywny wymiar. Akcja „ Zdrowe Śniadanie”, która  polegała na sprzedaży wcześniej przygotowanych kanapek  i rozprowadzaniu ich wśród uczniów i nauczycieli naszej szkoły, w tym roku znów cieszyła się  bardzo dużym zainteresowaniem i trwała niemalże od początku października do 18 grudnia. W każdy wtorek sprzedawaliśmy około 130 kanapek.

Akcję rzeczowo wsparła jak zwykle duża liczba ludzi dobrego serca. Byli wśród nich rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie i ich rodzice. Szczególne jednak podziękowania należą się dziewczętom przygotowującym kanapki oraz paniom Annie Knop, Joannie Apolinarskiej, Małgorzatom: Wojciechowskiej, Woźnej i Samol - Koniecznej oraz Monice Jakubowskiej za opiekę nad przeprowadzeniem akcji i regularne dostarczanie świeżych warzyw.

Dzięki akcji, nie tylko zapewnialiśmy uczniom zdrowe drugie śniadanie, ale również udało nam się uzbierać  kwotę 1610zł, której część Samorząd Uczniowski postanowił w tym roku przeznaczyć na leczenie i rehabilitację chorej na nowotwór nauczycielki naszej szkoły pani Edyty Ordon-Grobeckiej, część na pomoc małemu Bartusiowi z Leszna, którego samotnie wychowuje babcia – pani Elżbieta. Niewielka kwota zasiliła również kasę Samorządu Uczniowskiego. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w nasze przedsięwzięcie składamy serdeczne podziękowania.

Komentowanie tego artykułu jest już niedostępne.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 751 gości oraz 0 użytkowników.