Aktualności

„Nadziei blask…”

Już słychać kolędy, już pachnie świętami. To znów minął kolejny rok i nadszedł ten czas, czas oczekiwania na Boże Narodzenie.

    W minioną niedzielę uczniowie klasy VI oraz chór szkolny wprowadzili mieszkańców Bukówca Górnego w magiczny przedświąteczny nastrój, przedstawiając widowisko jasełkowe.  Wśród publiczności obecni byli również zaproszeni goście:  ksiądz proboszcz Marek Kantecki, sekretarz gminy Monika Klemenska, przewodniczący Rady Gminy Kazimierz Kurpisz, radni Bartosz Zając i Mariusz Szady oraz sołtys wsi Tadeusz Malepszy. Licznie zgromadzoną publiczność  powitał  dyrektor SP w Bukówcu  Górnym  Daniel Piasecki.

   W tegorocznym spektaklu przedstawiono nie tylko  narodziny Jezusa, ale również Jego życie w Nazarecie jako kilkunastoletniego chłopca. W widowisku wystąpiły postacie, o których dowiadujemy się z opisów w Ewangelii oraz postacie fikcyjne symbolizujące różne stany i grupy społeczne, które oddały cześć i pokłon przyszłemu zbawicielowi. Każdy odwiedzający małego Jezusa ofiarował to co     posiadał ; anioły taniec, pasterze granie, owieczki dzwoneczki, dobre postanowienia postacie z bajeczki , kocur sen bezpieczny ,    a królowie hołd wieczny.   Spokojny i nastrojowy klimat zapewniła „gra świateł”, rozbrzmiewająca w tle piękna muzyka oraz piosenki świąteczne wykonane przez młodych solistów.

  Mimo tego, że znamy fabułę jasełek i wiemy jak zawsze się kończą, to i tak co  roku z ogromną przyjemnością i dziecięcą ciekawością oglądamy je i ze wzruszeniem na nowo przeżywamy .

   O świąteczny nastrój podczas tego spotkania zadbały również mamy z Rady Rodziców, które przed i po spektaklu prowadziły kiermasz ozdób świątecznych oraz  sprzedawały pierniki upieczone przez uczniów naszej szkoły (pod czujnym okiem pana Łukasza Koniecznego).

  Tegoroczne widowisko (scenariusz, scenografia, kostiumy, choreografia, reżyseria , nagłośnienie) przygotowali (z pomocą uczniów) Anna  Grochowczak i Dariusz Wandolski.

Organizatorzy kierują PODZIĘKOWANIA do:

- panów : Zbigniewa Sobeckiego i Marcina Maćkowiaka  za dostarczenie pięknych choinek,

- pani Anny Knop za pracę przy kostiumach,

- paniom : Ewie Marcinkowskiej i Paulinie Kurpisz za udostępnienie rekwizytów do scenografii oraz wszystkim rodzicom, którzy nas wspierali i ułatwiali pracę.

ZAPRASZAMY ZA ROK!

ZROWYCH I WESOŁYCH ŚWIĄT!

Komentowanie tego artykułu jest już niedostępne.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 666 gości oraz 0 użytkowników.