Aktualności

Międzypowiatowy Turniej w Akrobatyce Sportowej 2018

Kolejne zawody akrobatyczne przeszły do historii. Dziś (9 grudnia) aż 19 dziewcząt z sekcji akrobatycznej UKS Sokolik wystartowało w Miedzypowiatowym Turnieju Akrobatycznym.

Od ponad miesiąca nasze zawodniczki ciężko pracowały na treningach, by móc wystartować w tych zawodach. Turniej odbył się w  Środowiskowej Hali Sportowej we Włoszakowicach. W startach wzięły udział kluby z Inowrocławia, Świebodzina, Rawicza, Gostynia, Nowej Soli, Podmokli Małych, Kościana, Góry Śląskiej, Osiecznej, Leszna, Święciechowy, Dąbcza, Rydzyny i oczywiście z Bukówca Górnego.

Emocji było sporo. Nasze dziewczęta najpierw wystąpiły podczas ceremonii otwarcia ze swoim pokazem, który został niezwykle ciepło przyjęty przez licznie zgromadzoną publiczność. Później rozpoczęła się rywalizacja w poszczególnych konkurencjach.

W KLASIE III w SKOKACH NA ŚCIEŻCE zdobyliśmy aż trzy pierwsze lokaty, były to Nikola, Rita i Karolina. Na drugim stopniu podium stanęła Jagoda.

Najmłodsze zawodniczki, czyli Wiktoria i Pola startujące w kategorii DRUGI KROK uplasowały sie na trzecich miejscach. W kategorii TRZECI KROK Emilia zajęła pierwsze miejsce, a Wiktoria i Maja zdobyły trzecią lokatę.

W kategorii PREMIUM w roczniku 2007 Oliwia zajęła trzecie, a Julia drugie miejsce. W roczniku 2006, Olivia i Basia uplasowały sie na trzecim, a Ania na pierwszym stopniu podium. Do niezwykle zaciętej rywalizacji doszło w najstarszej grupie kategorii PREMIUM czyli rocznik 2005 i starsi. Tam Rita, Zosia zajęły pierwsze miejsca, na drugim uplasowały się Nadia i Klaudia a Magdalena zajęła trzecią lokatę. Zawodniczki otrzymały dyplomy, medale i prezent (świąteczną poduszkę z reniferkiem) od Mikołaja, który dzielnie towarzyszył nam podczas całych zawodów.

Bardzo dziękuję dziewczętom za godne reprezentowanie naszej sekcji na zawodach i pracę na treningach w przygotowaniu sie do rywalizacji oraz pokazu.

Dziękuję również rodzicom za doping i aktywną obecność podczas zawodów.

 

Komentowanie tego artykułu jest już niedostępne.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 212 gości oraz 0 użytkowników.