Aktualności

Klasy I i II na kolejnym przedstawieniu w Lesznie

W piątek, 9 listopada 2018r . uczniowie klasy I i II wraz z opiekunami, paniami: Magdaleną Drobnik, Wiolettą Zając i Marią Zając wyjechali do Miejskiego Ośrodka Kultury w Lesznie. Tam obejrzeli przedstawienie pt. „Polskie miasta w baśni i legendzie” wystawiane przez aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa.

Od początku spektaklu uczniowie uczestniczyli w niesamowitej podróży w czasie po znanych polskich miastach. Byli między innymi w legendarnych miejscach w Toruniu, Poznaniu, Gnieźnie, Warszawie i Krakowie. Poznali symbole i postaci charakterystyczne dla tych miejsc. Scenografia przybliżyła dzieciom znane im wcześniej miejsca i historyczne wydarzenia. Kostiumy nawiązywały do dawnych czasów. Efekty świetlne nadały charakter współczesności.

Baśnie i legendy okazały się źródłem ogromnej wiedzy historycznej i ukształtowały w dzieciach postawy patriotyczne. Wszystkim bardzo podobało się to przedstawienie.

Komentowanie tego artykułu jest już niedostępne.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 196 gości oraz 0 użytkowników.