Aktualności

Bieg Niepodległości 2018

To już po raz siódmy Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włoszakowicach zorganizował we włoszakowickim parku bieg dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości. W tym roku, z okazji setnej rocznicy tak ważnego w dziejach Polski wydarzenia, impreza nie odbyła się pod tradycyjną nazwą "Bieg Licealisty" a przybrała nową - „Bieg Niepodległości”.

Pośród rekordowej liczby, ponad stu uczestników, reprezentujących gminne szkoły podstawowe i ponadpodstawowe, których powitał dyrektor ZSO Włoszakowice p. Tadeusz Górny nie mogło zabraknąć reprezentantów SP w Bukówcu Górnym. Trasa biegu miała swój początek na płycie boiska należącego do włoszakowickiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”, następnie wiodła ulicami Zalesie i Leśną oraz parkowymi alejkami, by po blisko 2 kilometrach zakończyć się w miejscu startu. Na tak wytyczonej pętli uczniowie rywalizowali się sobą w czterech kategoriach - dziewczęta i chłopcy klas 8 SP i 3G oraz dziewczęta i chłopcy ze szkół ponadpodstawowych.

Nasi reprezentanci spisali się znakomicie wygrywając klasyfikację medalową. W swojej kategorii zdecydowanie zwyciężył Błażej Kot, a Karolina Cukierska po znakomitej walce zajęła 2 miejsce. Tuż za podium uplasowała się Zofia Marcinek. Najwyższe miejsce spośród naszych dziewcząt zajęła Aldona Kot ale z uwagi na wiek nie była klasyfikowana. Powody do zadowolenia miał też trener sekcji lekkiej atletyki, p. Łukasz Stachowiak, który po raz kolejny odniósł zwycięstwo w całym biegu.

Komentowanie tego artykułu jest już niedostępne.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 185 gości oraz 0 użytkowników.