Aktualności

Ślubujemy...

Ślubujemy...

Rozpoczęcie nauki w szkole jest ważnym momentem w życiu każdego dziecka. Z niecierpliwością czeka ono każdego dnia na spotkanie z nowymi wiadomościami, zabawami i przygodami. Dziecko czeka na dzień, w którym stanie się prawdziwym uczniem i poprzez pasowanie zostanie włączone do społeczności szkolnej.

W ostatni dzień października 2018 roku najmłodsze dzieci Szkoły Podstawowej w Bukówcu Górnym stały się prawnymi uczniami naszej szkoły. Tego dnia na salę Wiejskiego Domu Kultury przybyli następujący goście: pracownik Urzędu Gminy Włoszakowice pani Beata Grzesiecka, sołtys Bukówca Górnego pan Tadeusz Malepszy, higienistka szkolna pani Maria Hałupka i mamy z Rady Rodziców pani Paulina Kurpisz i pani Renata Obiegała.

Po uroczystym wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego pan Dyrektor dokonał otwarcia uroczystości oraz powitania wszystkich przybyłych gości, nauczycieli, rodziców uczniów klasy I i wszystkich pozostałych uczniów. Potem już bohaterowie tego dnia, czyli pierwszoklasiści przedstawili część artystyczną. Dzieci pokazały to, czego zdążyły nauczyć się pod okiem wychowawczyni Wioletty Zając podczas dwumiesięcznego pobytu w szkole. Zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne, gimnastyczne. Później nastąpiło ślubowanie na sztandar szkolny. Uczniowie przyrzekali być dobrymi i uczciwymi ludźmi, strzec honoru i dobrego imienia swojej szkoły, szanować nauczycieli, przełożonych i rodziców, uczyć się  tego, co piękne i mądre oraz kochać i czcić swoją Ojczyznę. Po uroczystym ślubowaniu nastąpił długo oczekiwany moment pasowania. Dyrektor pasował każdego ucznia dużym ołówkiem specjalnie przygotowanym na tę okazję wypowiadając każdemu słowa: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej w Bukówcu Górnym, bądź dobrym uczniem i dobrym kolegą”. Na pamiątkę tego święta, każdy uczeń otrzymał z rąk pana Dyrektora Dyplom Pasowania na ucznia klasy I, legitymację szkolną, książeczkę SKO oraz legitymację LOP. Dyrektor złożył również życzenia najmłodszym uczniom.

Później na scenę przybyli zaproszeni goście, którzy życzyli pierwszoklasistom wszystkiego najlepszego i wręczyli im upominki. Oczywiście nie mogło zabraknąć w tym dniu zdjęć klasowych. Po oficjalnych uroczystościach rodzice zaprosili gości i uczniów do nowej kuchni, gdzie przygotowali dla nich pyszny poczęstunek.

Pan Dyrektor złożył podziękowania wszystkim osobom, które przygotowywały uroczystość Pasowania na ucznia klasy I. Również w imieniu swoim i dzieci dziękuję serdecznie: rodzicom, panu Darkowi Wandolskiemu, pani Zofii Dragan i pani Annie Grochowczak za pomoc w przygotowaniu tego apelu. Występy najmłodszych wzbudziły aplauz oraz sprawiły dużo radości ich rodzicom i pozostałym zebranym. Ten wyjątkowy dzień był bardzo uroczysty i radosny i na pewno na długo zostanie w pamięci pierwszoklasistów.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 252 gości oraz 0 użytkowników.