Aktualności

Apel z okazji Dnia Edukacji  Narodowej 2018

Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej 2018

„ Kto zdobytą wiedzę pielęgnuje,

a nową bez ustanku zdobywa,

ten może być nauczycielem…”

9 października odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji  Narodowej. Dyrektor szkoły Pan Daniel Piasecki przywitał wszystkich zebranych oraz złożył życzenia. Swoją obecnością zaszczycili nas Wizytator Kuratorium Oświaty Pani  Małgorzata Nowacka oraz Wójt Gminy Włoszakowice Pan Stanisław Waligóra.

W tym dniu uczniowie klasy VI  postanowili na chwilę zastąpić nauczycieli i przedstawiając scenki dydaktyczno – humorystyczne próbowali nauczyć swoich kolegów i koleżanki dobrych manier. W dalszej części mogliśmy relaksować się przy dobrej muzyce w wykonaniu Karoliny Malcherek – klarnet, Agaty Sobeckiej – keyboard oraz Igora Praissa – fortepian. W repertuarze  znalazły się piękne recytacje oraz utwory wokalne. Swym śpiewem zachwycili nas Aldona Kot, Błażej Kot oraz Agata Sobecka. Kolejną atrakcją spotkania był taniec uczniów klasy VI oraz publiczności do utworu  „ Chocolate, choco, choco”.

Edukacja dzieci i młodzieży jest działaniem wyczerpującym. Pochłania dużo siły i czasu,  często prowadzi do osłabienia , choroby i wypalenia. Nasi uczniowie postanowili nie dopuścić do takiej destrukcji   swoich nauczycieli i pracowników szkoły , więc obdarowali ich czekoladami podkreślając jednocześnie jej walory.

Na zakończenie  przewodnicząca szkoły  Rita Skorupińska złożyła życzenia, a wszyscy uczniowie zaśpiewali „Sto lat” do akompaniamentu w wykonaniu  Olivii  Józefiak – gitara, Roksany Józefiak – perkusja oraz Igora Praissa – fortepian.

„W imieniu całej społeczności uczniowskiej składam Panu Dyrektorowi, wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły i emerytom najszczersze życzenia.  Samych pogodnych dni, cierpliwości, wytrwałości, radości i zadowolenia z wykonywanej pracy oraz z Nas - uczniów!   

 Dziękujemy , że znosicie to, czego nie sposób jest znieść,

że robicie coś z niczego,  że siejecie, mając niepewny grunt,

że wybaczacie, choć nie przepraszamy, że kochacie, gdy kochać się nie daje,

że nas wychowujecie.

Za to wszystko, niech Wam się darzy, a dobry Pan Bóg niech Wam błogosławi”.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 320 gości oraz 0 użytkowników.