Aktualności

Previous Next

Wrzesień - szkoła - festyn

Bukówiec Górny to miejscowość z tradycjami, do których należy wielkie święto szkoły.   Słoneczna pogoda sprawiła, że wiele osób postanowiło spędzić niedzielne popołudnie na Festynie Szkolnym, który odbył się 30 września. Impreza połączona była z Jarmarkiem Rolniczym oraz Powiatową Wystawą Koni Hodowlanych.

W organizację tej imprezy zaangażowali się nie tylko nauczyciele oraz pracownicy szkoły, ale również  rodzice i oczywiście uczniowie.

Początek festynu zaplanowano na godzinę 12.00. Na przybyłych gości czekało szereg atrakcji. Przez cały czas trwania festynu można było kupić cegiełkę na rzecz szkoły.

Zgodnie z tradycją przed szkołą stał koprowy kocioł, w którym panie smażyły pyszne powidła. Amatorów tego przysmaku było wielu. Smakoszy sera wędzonego można było spotkać przy stoisku nauczyciela historii, pana Kamila Kutnego.  Oblężenie przeżywała kawiarenka szkolna, w której można było wypić kawkę, herbatkę i skosztować  smacznych ciast upieczonych przez pracowników szkoły oraz rodziców. Bufet Rady Rodziców oferował m.in. bigos, smaczną zupę gulaszową, kiełbaski, których zapach roznosił się po całej okolicy i kusił gości.

Nie zapomniano o najmłodszych, dla których przygotowano gry i zabawy. Wykonanie przez dzieci zadań, t.j. łowienie rybek, rzucanie ringiem do celu, pieczenie pierników i podpłomyków, rzuty piłeczką w tablicę, rzuty do kosza, uprawniało do wzięcia udziału w losowaniu nagród. Na terenach przyszkolnych można było postrzelać z wiatrówki. Bardzo wielu gości podziwiało stałą atrakcję festynu  - wystawę  najpiękniejszych  prac plastycznych uczniów naszej szkoły.

Zgromadzeni goście mogli zobaczyć występy artystyczne fantastycznych uczniów klas I -III, swoje umiejętności taneczne i wokalne zaprezentował Szkolny Zespół Regionalny. Niesamowitych emocji dostarczył pokaz sekcji gimnastyczno-akrobatycznej UKS Sokolik.

Punktem kulminacyjnym było wręczenie nagród za konkursy oraz za zakupione „Cegiełki na rzecz szkoły”. Goście , którzy przybyli na nasz festyn nie nudzili się, wszyscy wrócili do domów zadowoleni.

Dochód z tegorocznego festynu wyniósł 12 367,10 zł i będzie przeznaczony na zakup pomocy dydaktycznych.

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować mamom za przygotowanie ciasta i  pomoc w pieczeniu pierników, absolwentkom szkoły dzielnie pracującym w szkolnej kawiarence  oraz wszystkim osobom, które pomogły w organizacji festynu. Szczególnie dziękujemy sponsorom za podarowanie nagród oraz przybyłym gościom.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 353 gości oraz 0 użytkowników.