Aktualności

Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych 2018

Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych 2018

            W czwartek 4 października odbyły się kolejne mistrzostwa powiatu w sztafetach długich. Jak co roku, tak i tym razem nie mogło na nich zabraknąć reprezentantów naszej szkoły. Tym razem zdecydowaliśmy się wystawić trzy sztafety - 8x800m dziewcząt z rocznika 2006 i młodszych, 10x1000m dziewcząt z roczników 2005-2003 oraz chłopców 10x1200m w tej samej kategorii.

            Zmagania na dystansie rozpoczęły obrończynie tytułu uszczuplone jednak o trzy bardzo dobre zawodniczki, które przeszły do wyższej kategorii wiekowej. Po słabszym początku, ze zmiany na zmianę dziewczęta podkręcały tempo pnąc się w górę w klasyfikacji generalnej. Ostatecznie po kapitalnych ostatnich zmianach nasze dziewczyny uplasowały się tuż za podium. Skład sztafety tworzyły: Jagoda Grześkowiak, Olivia Józefiak, Luiza Małecka, Maja Poniży, Wiktoria Sieracka, Nikola Sobierajska, Oliwia Spławska(C) i Nadia Szady.

            Po nich do walki o medale ruszyły dziewczęta klasy 7, 8 i 3G. Większość z nich po raz ostatni reprezentowała naszą szkołą w sztafetowych mistrzostwach, toteż nie szczędziły wysiłku by uwieńczyć ten start sukcesem w postaci medalu. Początkowo nic nie zapowiadało końcowego sukcesu, jednak po piątej zmianie nasza sztafeta ulokowała się na 3 pozycji, której nie oddała już do końca biegu. Skład brązowych medalistek wyglądał następująco: Karolina Cukierska (C), Dominika Grycz, Rita Grzesiecka, Aldona Kot, Nadia Lipowa, Rita Skorupińska, Maria Samol, Zosia Marcinek, Agata Sobecka i Estera Śliwa.

            Ostatni do boju ruszyli najstarsi chłopcy. Atmosfera w zespole od początku była fantastyczna. Chłopcy byli bardzo dobrze zmotywowani i nastawieni na osiągnięcie sukcesu. Już na pierwszej zmianie Piotrek Młynkowiak wyprowadził naszą ekipę na trzecią pozycję. Medalowej lokaty nie oddaliśmy już do końca a rywalizacja pomiędzy czołową trójką była niezwykle zacięta, ekscytująca i trwała do ostatnich metrów przed metą. Nasi chłopcy tasowali się z reprezentantami Pawłowic i Rydzyny ostatecznie zdobywając brązowe medale. Dodajmy, że na ten sukces czekaliśmy 15 lat, ostatni raz reprezentanci naszej szkoły stali na podium w 2003 roku !!!. W skład tej drużyny weszli: Piotrek Młynkowiak, Martin Malepszak, Bartek Stępczak, Bartek Obiegała, Mikołaj Królikowski, Mikołaj Małecki, Szymon Kot, Błażej Kot, Natan Lórych i Arek Lipowy.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 359 gości oraz 0 użytkowników.