Aktualności

33 Bieg Sokoła

33 Bieg Sokoła

23 września 2018 roku odbył się już po raz 33 Bieg Sokoła. Tradycyjnie rozgrywany na dystansach 1km, 2km, 5km i koronnym dystansie 15km wiodącym nową trasą przez cztery miejscowości naszej gminy. Na każdym z tych dystansów pojawili się przedstawiciele Szkoły Podstawowej w Bukówcu Górnym.

We wszystkich biegach łącznie wystartowało 95 uczniów oraz dwóch nauczycieli naszej szkoły. Zawodnikom przyszło rywalizować w idealnej do biegania długich dystansów  pogodzie przy zachmurzonym niebie, delikatnym wietrze i 15 stopniowej temperaturze powietrza. Każdego uczestnika w ten niedzielny poranek połączył duch sportowej walki i euforia jaką daje ruch na świeżym powietrzu. I choć nieliczni mogli stanąć na podium to wszyscy, którzy wzięli udział w tej największej imprezie biegowej naszego regionu i dotarli do mety byli w tym dniu zwycięzcami.

Niemniej jednak należy oddać należne honory najlepszym zawodnikom reprezentującym naszą szkołę. Byli to: bezkonkurencyjna na swoim dystansie Oliwia Spławska z klasy Vb, Aldona Kot z klasy VII (2 miejsce), Błażej Kot z klasy III gimnazjum (2 miejsce), Jagoda Grześkowiak z klasy Vb (4 miejsce), Karolina Cukierska z klasy III gimnazjum (5 miejsce), Zuzanna Kaczmarek z klasy II (6 miejsce), Nikola Sobierajska z klasy Va (6 miejsce), Maria Samol z klasy VII (6 miejsce) Mikołaj Małecki z klasy III gimnazjum (6 miejsce)

W związku z jesiennym terminem biegi w tym roku nie mieliśmy przedstawicieli w biegu na dystansie 5km. Na dystansie 15km nasza szkoła miała ostatecznie dwóch przedstawicieli. Byli to pan dyrektor Daniel Piasecki oraz nauczyciel języka angielskiego i trener sekcji lekkiej atletyki pan Łukasz Stachowiak. Oboje musieli wykazać się dużą determinacją i wolą walki aby w jak najlepszym czasie pokonać trudną 15 kilometrową trasę. Ostatecznie biegnący w towarzystwie swojej żony dyrektor Piasecki zajął  139 miejsce (47 w kategorii wiekowej) na 236 startujących a pan Łukasz Stachowiak był, podobnie jak przed rokiem 29 (9 w kategorii wiekowej).

Na wszystkich finiszujących na mecie czekał medal, pyszna kiełbaska i... ogromna satysfakcja. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że w następnym roku bakcyla biegania połkną kolejne osoby

Należy również pamiętać o sporej grupie uczniów, którzy mimo iż nie wzięli udziału w biegach, to czynnie włączyli się w organizację tej imprezy, aktywnie pomagając w biurze, czy też jako piloci biegów. Tradycyjnie już od 20 lat sekcja gimnastyczna UKS Sokolik wprowadza flagę państwową i wciąga ją na maszt  przy dźwiękach hymnu, podczas otwarcia biegu. Dziewczęta wystąpiły również ze swoim pokazem gimnastycznym przed ceremonią dekoracji najlepszych zawodników.

Wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w bieg jako biegacze i wolontariusze serdecznie dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły.

 

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 569 gości oraz 0 użytkowników.