Aktualności

Sukces na dobry początek

Szkolny Zespół Regionalny rozpoczął rok szkolny z przytupem i to tak dosłownie , jak w przenośni.  Tak się bowiem złożyło, że już w drugi weekend roku szkolnego odbywał się II Wojewódzki Przegląd Zespołów Folklorystycznych.

W przeglądzie brało udział ponad 600 tancerzy i muzyków. Najliczniej na Przeglądzie reprezentowane były subregiony poznański i kaliski oraz region kozła (lubuskie). Stosunkowo skromnie rejon leszczyński. Kolorowe, ludowe stroje, przyśpiewki, tańce i dźwięki kozłów przyciągały przed estradę skansenu Muzeum Rolnictwa bardzo dużo widzów, zwłaszcza w niedzielę, kiedy występy i finał Przeglądu trwały ponad 8 godzin (zwłaszcza

Wszystkie występy w ramach Wojewódzkiego Przeglądu Folklorystycznego oceniane były przez Komisję Artystyczną, z etnografami, etnomuzykologami, choreografami i folklorystami, która jak napisano na stronie organizatora przeglądu, obradowała długo, skrupulatnie ważąc argumenty. Oceniano między innymi: wierność tradycji, dobór repertuaru, stylowe wykonanie i kulturę sceniczną. Ostatecznie przyznano we wszystkich kategoriach nagrody i wyróżnienia.

Nasz Zespół wystąpił w sobotę, gdy i zespołów i widowni było stosunkowo niewiele - w niedzielę, 16 września do Szreniawy przyjechało kilka tysięcy widzów z Poznania i okolicy, którzy przyjechali nie tylko obejrzeć zespoły ale tez zwiedzić Muzeum Rolnictwa, w którym przegląd się odbywał.  Broniliśmy tytułu mistrzowskiego, gdyż w ubiegłym roku na tymże konkursie zdobyliśmy I nagrodę w kategorii zespołów do lat 15. Udało nam się i powtórnie otrzymaliśmy I miejsce.

Dziękujemy wszystkim, którzy z nami pojechali: opiekunom, kapeli i instruktorom.

W trzy dni później pojechaliśmy do Boszkowa na Pożegnaniu Lata w Boszkowie, gdzie występowaliśmy dla seniorów z całej naszej gminy. W najbliższą niedzielę  czeka nas  następny występ - na Festynie Szkolnym, a za dwa tygodnie dwa kolejne. Nas to cieszy, bo przecież po to co tydzień ćwiczymy, by potem występować!

Komentowanie tego artykułu jest już niedostępne.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 411 gości oraz 0 użytkowników.