Aktualności

Biwak szkoleniowy Szkolnego Zespołu Regionalnego 2018

Jak co roku, Szkolny Zespół Regionalny wakacje rozpoczął od trzydniowego biwaku szkoleniowego. Tradycyjnie odbył się on w Boszkowie, w ośrodku wypoczynkowym Sadyba III.

Nasz wyjazd finansujemy co roku z Nowego Lotka oraz występów. Pomagają nam także nasi przyjaciele - sponsorzy.

W tym roku biwak był  w dniach 26 - 28 czerwca 2018 r. Wyjechało 31 członków Zespołu i Kapeli. Podobnie jak  w poprzednich latach korzystaliśmy z gościny pana Pawła Johna. Spaliśmy w Sadybie III przy ulicy Dominickiej, tu też na pięknej sali tańczyliśmy, tu korzystaliśmy z plaży i boiska. Pogoda jak zwykle była dla nas łaskawa, nie było co prawda upałów, jednak do kąpieli i plażowania - wystarczyło. Na plaży spędzaliśmy większość czasu, ćwiczyliśmy tańce od  9.30 -11.00  i od 16.00 do 20.00,  z podziałem na dwie  grupy.

Tradycyjnie też od kilku lat zajęcia popołudniowe gościnnie prowadził pan Eugeniusz Kurasiński. Zajęcia były ciekawe i profesjonalne, grupa starsza ćwiczyła krakowiaka, młodsza polki i walczyka. Pan Kurasiński podziwiał postęp naszych tancerzy. Gratulował nam dużych umiejętności. Przed południem tańczyliśmy tańce bukówieckie z p. Zofią Dragan i p. Basią Dragan, szczególnie pod kątem występów 1 i 15 lipca.

Wieczorem drugiego dnia był grill, ognisko  i zabawa przy kapeli Manugi - to też już tradycja biwaków. Dzięki uprzejmości p. Moniki John mogliśmy go zrobić w Kalumecie, gdzie mieliśmy dużo swobody, mogliśmy śpiewać grać, bawić się do woli. Luksusową obsługę  grilla  jak co roku zapewnili rodzice naszych tancerzy, zaś dwa wiadra świetnych ogórków (też jak co roku) przygotowała p. Zosia Dragan. Było jednak na grillu coś całkiem nowego: kilka dni przed biwakiem zaprosiliśmy poprzez naszą stronę na facebooku byłych członków Zespołu. Przyjechało ich ponad dwudziestu. Tańczyliśmy więc nasze bukówieckie tańce na 25 par!

Nasze biwaki to nauka i zabawa, ale też przyjacielskie spotkanie. Nie ma to jak wieczorne (i nocne...) rozmowy w pokojach.  Bawiliśmy się świetnie, ale za krótko...

Dziękujemy bardzo wszystkim, dzięki którym nasz biwak mógł się odbyć:

- Naszemu sponsorowi, panu Pawłowi Jonowi i pani Wioletcie John za udostępnianie nam ośrodka po nader preferencyjnych cenach...

- Pani Monice John za udostępnienie Kalumetu na grilla

- p. Dance za miłą opiekę w Sadybie III

- państwu i Bogdanowi Poloszyk za pyszne borówki amerykańskie dla wszystkich i pani Małgorzacie Konieczne za pomidory i ogórki na grilla i nie tylko...

- p. Jerzemu Majorczykowi za zasponsorowanie darmowych gier w jego salonie

Przede wszystkim dziękujemy naszym opiekunom
- Pani Honoracie Majorek, która była z nami przez cały czas biwaku

- paniom: Basi Dragan, Marcie Drobnik, Ani Zając, Magdalenie Drobnik, Agnieszce Szymaniak, Małgorzacie Koniecznej, Monice Kazubskiej, Monice Jakubowskiej, Karolinie Skrzypczak, Dominice Foterek oaz państwu i Antoniemu Samol za pełnienie funkcji opiekunów i za przygotowanie grilla.

- instruktorom: p.  Eugeniuszowi Kurasińskiemu, p. Zofii Dragan, p. Basi Dragan i p. Tomaszowi Kicińskiemu.

 

Komentowanie tego artykułu jest już niedostępne.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 752 gości oraz 0 użytkowników.