Aktualności

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

"Koniec roku szkolnego to nie tylko wesoła chwila - początek wakacji. Dla niektórych to koniec pewnego etapu, znajomości, pożegnanie się z bliskimi osobami."

Wszyscy, bez wyjątku, czekaliśmy na ostatni dzwonek. Zgodnie z tradycją naszej szkoły zakończenie roku szkolnego 2017/2018 zostało podzielone na dwie części - mniej formalną i uroczystą.

Dzień przed oficjalnym zakończeniem roku szkolnego, tj. 22 czerwca,  klasa II gimnazjum pożegnała starszych o rok kolegów, kończących naukę w gimnazjum. Za sprawą drugoklasistów oraz pań: Kingi Kaźmierczak i Karoliny Kowalczyk - Praiss trzecioklasiści zobaczyli siebie w zabawnych scenkach szkolnych. Publiczność reagowała gromkim śmiechem. Na koniec przyszli absolwenci otrzymali dyplomy i słodkie upominki za te cechy osobowości lub osiągnięcia, za jakie pozostaną szczególnie zapamiętani.

Następnie uczniom klasy I i III wręczono dyplomy za udział w Ogólnopolskim  Konkursie Matematycznym "Leon". Jeden z uczniów kl. I Rafał Jasiński otrzymał dyplom laureata za zajęcie 8 miejsca w  w/w konkursie. Poza tym przypomniano o innych sukcesach uczniów klas młodszych. Podsumowano także akcję oszczędzania w SKO, wręczając nagrody ufundowane przez Bank Spółdzielczy we Włoszakowicach klasie IV b - najsystematyczniej  gromadzącej środki pieniężne. Pan Łukasz Konieczny przekazał puchar przechodni  najlepszej drużynie Szkolnej Ligi Piłki Nożnej oraz podsumował rywalizację w "Szkolnym bieganiu".

W piątek 22 czerwca zakończyliśmy uroczyście rok szkolny 2017/2018. Pierwszym punktem programu uroczystości była msza święta odprawiona przez ks. Marka Kanteckiego w kościele parafialnym. Po niej wszyscy udali się na salę WDK, gdzie nastąpiło wręczenie przez pana dyrektora Daniela Piaseckiego oraz wychowawców świadectw z wyróżnieniem i nagród dla uczniów  klas I - VII szkoły podstawowej oraz II klasy gimnazjum. Następnie pan dyrektor uroczyście przekazał certyfikaty "Dobrze czytam" najmłodszym uczniom szkoły podstawowej, którzy pozytywnie zdali egzamin poświadczający zdobycie umiejętności płynnego czytania i czytania ze zrozumieniem.

Nagrodzono również uczennicę kl. I szkoły podstawowej, która w ciągu całego roku szkolnego nie opuściła ani jednego dnia nauki w szkole. Nastąpiło również  podsumowanie konkursu na najlepszego sportowca roku, wręczenie dyplomów, wyróżnień oraz nagród. W tym roku zmagania o ten tytuł wygrała Jagoda Grześkowiak z kl. IV b.  Pan dyrektor odczytał nazwiska uczniów, którzy otrzymali stypendium za wysokie  wyniki w nauce oraz sukcesy sportowe.

Wreszcie nadszedł moment, na który  czekali wszyscy, uroczyste zakończenie roku szkolnego  przez klasę III gimnazjum. Gimnazjaliści swoje pożegnanie rozpoczęli polonezem przygotowanym pod okiem pani Zofii Dragan. Następnie  przedstawili program artystyczny oraz krótką prezentację ukazującą przebieg  życia klasy w szkole oraz  poza nią. Przedstawiciele klasy III G podziękowali wychowawcy, panu dyrektorowi, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz rodzicom " za trud, za serce, za uśmiech...". Pan dyrektor, w asyście pani Iwony Grygiel, wręczył świadectwa ukończenia gimnazjum z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe ośmiorgu gimnazjalistom. Po nich świadectwa otrzymali pozostali uczniowie. W dalszej kolejności odbyło się uroczyste wpisanie  Alicji Drobnik, Marii Martynów, Kacpra Stępczaka i Kai Szenk, jako wyróżniających się absolwentów naszej szkoły, do Złotej Księgi. Uczniowie otrzymali podziękowania od nauczycieli za pracę na rzecz klasy i szkoły w Samorządzie Uczniowskim, Szkolnym Zespole Regionalnym i Chórze Szkolnym. Wręczono też rodzicom listy gratulacyjne oraz podziękowania za pracę na rzecz szkoły. Gimnazjaliści również podziękowali nauczycielom, opiekunom Samorządu Uczniowskiego, Zespołu Regionalnego, Chóru Szkolnego za możliwość rozwijania swoich pasji i zainteresowań. Pan dyrektor podkreślił, że bardzo dobre wyniki egzaminu gimnazjalnego to dowód ciężkiej i owocnej pracy uczniów, jak i nauczycieli.

Dzień 22 czerwca 2018 roku  był dniem szczególnym dla pani Marii Zając, wieloletniej nauczycielki nauczania początkowego, która w tym roku zakończyła pracę zawodową w naszej szkole i odeszła na w pełni zasłużoną emeryturę. Pan dyrektor podziękował pani Marioli za wiele lat wspólnej pracy, za zaangażowanie, cierpliwość w przekazywaniu wiedzy, życzliwość, ciepło, serce i uśmiech. Do podziękowań dołączyli pozostali nauczyciele, uczniowie, rodzice,  wśród których byli pierwsi uczniowie pani Marioli. Łez wzruszenia nie dało się ukryć. Mamy nadzieję, ze pani Mariola nie zapomni o nas, będzie nas odwiedzać, wpierać dobrym słowem.

Ostatnim punktem uroczystości, już w klasach, było wręczenie przez wychowawców świadectw ukończenia szkoły pozostałym uczniom oraz życzenia radosnych, pogodnych  i bezpiecznych wakacji.  Do zobaczenia w nowym roku szkolnym!

Komentowanie tego artykułu jest już niedostępne.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 191 gości oraz 0 użytkowników.