Aktualności

Podsumowanie konkursu LOP 2018

Za nami kolejna, bo już XXXI edycja konkursu Ligi Ochrony Przyrody pt. „Mój las”. Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie wraz z opiekunami szkolnych kół LOP i swoimi rodzicami spotkali się w Górze Śląskiej.

Podsumowanie odbyło się 14 czerwca 2018 roku na terenie tutejszego Nadleśnictwa. Otwarcia uroczystości dokonał prezes Zarządu LOP Oddziału Leszno, pan Dariusz Kociubiński. Następnie przedstawicielka Nadleśnictwa pani Barbara Chrystman - Kurzawa opowiedziała krótko o jego działalności. Zebrani przy pomocy wyświetlanych slajdów poznali ciekawostki o najbliższym lesie i jego mieszkańcach oraz o powodziach, huraganach i innych zjawiskach, które w ostatnim czasie wyrządziły szkody na tym terenie.

Do konkursu ogółem nadesłano 340 prac z 21 szkół w kategoriach:

- szkoły podstawowe kl. I – III – 287 prac;

- szkoły podstawowe kl. IV – VI – 34 prace;

- gimnazja – 4 prace;

- szkoły ogólnokształcące i zawodowe – 15 prac.

Potem odbyła się wyczekiwana część, czyli rozdanie nagród. Wśród wyróżnionych uczniów z naszej szkoły byli:

- Dobrochna Marcinek i Adrian Zając z kl. III SP;

- Aldona Kot i Maria Samol z kl. VI SP.

Wyróżnieni nie kryli zaskoczenia i radości z otrzymanych upominków w postaci plecaków. Nagodzono również opiekunów szkolnych kół LOP za nadzór nad przygotowaniem prac konkursowych w swoich placówkach.

Serdecznie gratuluję wszystkim wyróżnionym osobom. Mam nadzieję, że wasze zainteresowania przyrodnicze będziecie nadal rozwijać, a może zarazicie nim też swoich kolegów i koleżanki. Już teraz zapraszam wszystkich chętnych uczniów z naszej szkoły do udziału w następnej edycji konkursu LOP.

Komentowanie tego artykułu jest już niedostępne.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 476 gości oraz 0 użytkowników.