Aktualności

Certyfikat „Dobrze czytam” w kl. III

Już uczniowie w klasach młodszych wiedzą, że warto dobrze umieć czytać. Na właściwe rozumienie tekstu ma wpływ nie tylko technika czytania, ale również odpowiednie skupienie uwagi na fragmentach najistotniejszych. Brak opanowania umiejętności czytania ze zrozumieniem może w przyszłości prowadzić do ogólnych problemów z przyswajaniem wiedzy.

W związku z tym, już po raz drugi w tym roku szkolnym uczniowie klasy III szkoły podstawowej mogli sprawdzić swoje umiejętności czytelnicze.  W komisji zasiedli: dyrektor pan Daniel Piasecki i wychowawczyni klasy III pani Wioletta Zając. Tekst egzaminacyjny przygotowany został przez polonistkę panią Annę Grochowczak.

W zeszłym półroczu do egzaminu przystąpiło sześcioro uczniów z kl.III i wszyscy egzamin zdali pozytywnie. 12 czerwca 2018 roku o certyfikat ubiegało się 9 uczniów, z czego 8 zdało go z dobrym wynikiem końcowym. Uczniami, którzy zdali egzamin potwierdzający ich umiejętność płynnego czytania ze zrozumieniem, byli: Maja Dudek, Patryk Jęsiek, Wiktoria Maciejewska, Kaja Majorek, Nikodem Marcinek, Szymon Mikołajewicz, Kacper Poloszyk i Maja Skromna. Wszyscy wskazani uczniowie odbiorą certyfikat „Dobrze czytam” na uroczystym apelu podczas zakończenia roku szkolnego.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

Komentowanie tego artykułu jest już niedostępne.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 175 gości oraz 0 użytkowników.