Aktualności

Czytelnicze sukcesy

Tegoroczną serię gminnych konkursów dla klas młodszych zakończył Konkurs Pięknego Czytania, który 12 czerwca już po raz piąty zorganizowała szkoła w Jezierzycach Kościelnych. Na konkurs ten zjechały się najlepiej czytające dzieci z klas I, II i III. Naszą szkołę reprezentowali Gabriela Dudziak z klasy I i Dawid Kiciński z klasy III.

Na początku tego wielkiego wydarzenia, wszystkich uczestników przywitał dyrektor tamtejszej szkoły pan Mariusz Zakrzewski, który jednocześnie przedstawił członków komisji i organizatorów konkursu, a także fundatorów nagród i upominków, którymi byli nimi:  Gminna Biblioteka Publiczna oraz Gminny Ośrodek Kultury we Włoszakowicach.

Następnie uczniowie, podzieleni na kategorie wiekowe, udali się wraz z komisjami do osobnych sal, w których przygotowywali się czytając po cichu otrzymane teksty konkursowe, aby już za chwilę czytać je głośno, płynnie, poprawnie, wyraziście i z właściwą intonacją tak, aby zaciekawić słuchacza. Klasa I zmagała się z tekstem pt. Ada ma fantazję, natomiast trzecioklasiści prezentowali tekst o Sinobrodym.

Komisja nie miała łatwego zadania, aby wyłonić zwycięzców, jednak w końcu nadszedł czas na podsumowanie i wręczenie nagród.

W gronie  najlepiej czytających dzieci znaleźli się i nasi uczniowie, gdyż zarówno Gabrysia, jak i Dawid uplasowali się na II miejscu w swoich kategoriach.  Dumne wychowawczynie i mamy nie kryły swej radości serdecznie gratulując tego sukcesu.

Na sam koniec piękne czytanie zaprezentowały dziewczynki, które zajęły I miejsca: Alicja i Klaudia z Włoszakowic.

Bardzo cieszy sukces najmłodszych uczniów naszej szkoły, którzy miejmy nadzieję zarażą pasją czytelniczą  i umiejętnościami swoich rówieśników.

Komentowanie tego artykułu jest już niedostępne.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 502 gości oraz 0 użytkowników.