Aktualności

Wycieczka klasy II G po okolicy

W ramach zajęć artystycznych uczniowie klasy II G z p. Zofia Dragan  wybrali się w dniu 4 czerwca 2018 r. na kilkugodzinną wycieczkę.

Pierwszym punktem było zwiedzanie firmy WERNER KENKEL w Krzycku Wielkim. Oprowadzał nas p. Antoni Samol, wieloletni pracownik tej znanej firmy produkującej opakowania do markowych produktów w całej Polsce i nie tylko. Nas interesował przede wszystkim proces projektowania, tworzenia profesjonalnych grafik komputerowych, nowoczesne programy i urządzenia umożliwiające wykonywanie doskonałych wydruków. Firma znana jest z bardzo dobrych projektów opakowań i świetnego ich wykonania. Mieliśmy okazję nie tylko o tym usłyszeć ale też zobaczyć jak to działa. Firma wykonuje wiele dizajnerskich projektów, które odnoszą sukcesy na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach, między innymi projekt  konstruktorów pod nazwą „Around the T’” zwyciężył w ogólnoświatowym konkursie „WorldStar  Awards” w kategorii Breverages. Nagrodę, można nazwać mistrzostwem Świata wśród opakowań, a firma Werner Kenkel zdobyła ją już po raz kolejny.

Zwiedziliśmy też imponujące linie produkcyjne. Na koniec mieliśmy zaszczyt spotkać się z prezesem tej znanej firmy, p. Haliną Florek, która ciekawie opowiedziała nam o firmie. Otrzymaliśmy też upominki złożone z gadżetów firmowych i poczęstunek, słodycze i napoje.

Bardzo dziękujemy właścicielom firmy, p. prezes Halinie Florek oraz  p. Antoniemu Samolowi za możliwość zwiedzenie zakładu i za ciekawe spotkanie.

Z Krzycka pojechaliśmy do małej wsi Trzebiny, gdzie znajduje się piękny, duży pałac, a w nim ciekawe zbiory wykopalisk z Grotnik, Wschowy i okolic Śmigla. Po pałacu oprowadziła nas pani archeolog, która sporo opowiedziała nam o wykopaliskach w naszej okolicy. Potem odpoczęliśmy w pięknym parku przypałacowym, zjedliśmy lody w maleńkim sklepiku w Trzebinach i pieszo poszliśmy do Święciechowy, tzw. drogą św. Jakuba. Mieliśmy okazję przejść 1/1000 europejskiego szlaku św. Jakuba, który przez Święciechowę, Trzebiny prowadzi do Santiago de Compostela w Hiszpanii. Przeszliśmy 2,5 km, a cały szlak ma 2 500 km! Po drodze mieliśmy okazję zobaczyć tzw. Buciane Drzewo: suche, duże drzewo, na którym wiszą liczne buty, pozostawiane tu przez pieszych pielgrzymów, gdy są juz bardzo zniszczone.

W Święciechowie zrobiliśmy sobie fotkę pod fontanną wyznaczającą środek Europy. Potem  wsiedliśmy do autobusu i już tradycyjnie wróciliśmy do domu.

Komentowanie tego artykułu jest już niedostępne.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 497 gości oraz 0 użytkowników.