Aktualności

Gminny Konkurs Kaligraficzny

Jak co roku w maju, uczniowie klas młodszych wzięli udział w Gminnym Konkursie Kaligraficznym. 24 maja 2018r. w Szkole Podstawowej w Dłużynie 15 uczniów rywalizowało o miano mistrza kaligrafii. Naszą szkołę reprezentowali: Emanuel  Apolinarski z klasy I oraz Zofia Rolla z klasy III.

Głównym celem konkursu jest rozpowszechnianie wśród uczniów sztuki kaligrafii,  rozwijanie wrażliwości na piękno języka ojczystego, a także odkrywanie oraz rozwijanie zainteresowań i talentów uczniów.

Po pięknym przepisaniu tekstu konkursowego dzieci  mogły odpocząć . Czekając na werdykt jury każdy otrzymał  słodkości i napoje.

Komisja konkursowa po zastanowieniu postanowiła wybrać najpiękniej piszącego ucznia z naszej gminy. Komisja brała pod uwagę: ogólne wrażenia artystyczne, czytelność oraz prawidłowe rozmieszczenie tekstu, poprawność ortograficzną i interpunkcyjną, właściwe łączenie liter, konsekwencję zapisu tekstu przepisywanego podczas konkursu oraz płynność pisma i poprawność połączeń literowych.

Okazało się, że poszczególne miejsca zajęli:

  • w kategorii klas pierwszych:

I miejsce   Nikola Stachowska (SP Dłużyna),

II miejsce   Alicja Sęk (SP Włoszakowice),

III miejsce   Julia Janura (SP Włoszakowice),

  • w kategorii klas trzecich:

I miejsce Zuzanna Michalewicz (SP Włoszakowice),

II miejsce Zofia Rolla (SP Bukówiec Górny),

III miejsce Agata Siepańska (SP Jezierzyce Kościelne).

Komisja przyznała też wyróżnienie Blance Mierzyńskiej (SP Włoszakowice).

Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy oraz książki. Jeszcze raz gratulujemy II miejsca Zosi z klasy III.

Komentowanie tego artykułu jest już niedostępne.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 890 gości oraz 0 użytkowników.