Aktualności

Szkolny Zespół Regionalny we Wrocławiu

Był to kolejny występ w w ramach obchodów Roku Prawd Polaków spod Znaku Rodła (ustanowionego uchwałą Senatu Rzeczypospolitej Polskiej z dn. 7 grudnia 2017).  

Rok jubileuszowy na całym Górnym i Dolnym Śląsku obchodzony jest bardzo uroczyście. My wzięliśmy udział w ich niewielkiej części: w uroczystym koncercie. Odbywał się w pięknej sali koncertowej przy Hali Stulecia. Sala była wspaniała, do tego bardzo profesjonalne nagłośnienie i reżyserka.

Na uroczystości przybyło wielu dostojnych gości, prócz władz organizacji,  dyplomaci, naukowcy,  przedstawiciele organizacji RODŁO z całej Polski i inni.

Należy dodać, że Rodło to symbol Związku Polaków w Niemczech. Związek powstał po przejęciu władzy w Niemczech przez Adolfa Hitlera i skupiał  Polaków z wszystkich ziem polskich będących jeszcze wówczas pod zaborem  niemieckim.  Znak symbolizuje bieg Wisły i Kraków.

W koncercie wzięły udział zespoły taneczne, chóry i  wokaliści.  Nasz występ, składający się z przyśpiewek i tańców bukówieckich, scenki zabawy w wojsko, polki i walca z lat międzywojennych bardzo się podobał. W czasie występu zaszły nieprzewidziane trudności, jednak członkowie  sami profesjonalnie je rozwiązali. Otóż ze względu na zamieszanie z szatniami (wszedł do nas inny zespół) nie wszyscy zdążyli przebrać się do polki. Pani Dragan była po drugiej stronie ogromnej sceny, liczyły się sekundy... Wtedy nasi tancerze błyskawicznie zareagowali i wystąpili z tekstami gwarowymi, tak że nie było żadnej dziury w programie.

Po występach ze smakiem spałaszowaliśmy pyszne pizze, a potem poszliśmy na specjalne pokazy multimedialne wrocławskich fontann. Były to pokazy nie tylko wody, światła i muzyki ale też obrazów rzucanych na rozproszone krople specjalnymi rzutnikami.

Następnego dnia, po nocy spędzonej w ogromnym hostelu TRIO i pysznym śniadaniu,  pojechaliśmy na mały spacer po Wrocławiu, a następnie do AQUA PARKU. Dzień był upalny, a liczne atrakcje Aqua Parku, tak w halach jak na zewnątrz, dawały wspaniałe wytchnienie i relaks. Spędziliśmy tam trzy godziny. Potem zjedliśmy obiad na basenie i ...  ruszyliśmy w drogę powrotną.

Dziękujemy wszystkim, dzięki którym mogliśmy pojechać do Wrocławia, a w szczególności naszym opiekunom: p. Dominice Foterek, p. Basi Dragan, p. Monice Jakubowskiej, p. Katarzynie Kaczmarek, p. Agnieszce Lipowy oraz p. Tomkowi Kicińskiemu i p. Zofii Dragan.

Dziękujemy też władzom organizacji RODŁO za sfinansowanie nam hotelu i  śniadań, a także sporej dopłaty do przejazdu.

Komentowanie tego artykułu jest już niedostępne.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 417 gości oraz 0 użytkowników.