Aktualności

Bardzo dobre występy w finałach wojewódzkich w lekkiej atletyce

W miniony czwartek zawodniczki reprezentujące naszą szkołę wybrały się na Mistrzostwa Wielkopolski w czwórboju LA. Dla naszej szkoły już sam awans do najlepszej piętnastki zespołów był sporym wyróżnieniem, niemniej jednak dziewczęta przystąpiły do zawodów w bojowych nastrojach z nadzieją na poprawienie swoich wyników indywidualnych i drużynowego oraz zajęcie jak najlepszego miejsca w klasyfikacji generalnej mistrzostw.

Mimo słonecznej aury, która nie sprzyjała osiąganiu najlepszych rezultatów nasze czwórboistki uzyskały znakomity wynik 1175 pkt. (zaledwie 6 pkt. gorszy od rekordu szkoły). Przed ostatnią konkurencją (bieg na 600m) zajmowaliśmy w klasyfikacji generalnej 12 lokatę, by po wspaniałych wynikach na 600m uplasować się ostatecznie na 8 pozycji w Wielkopolsce. Warto dodać, że w całym województwie do rywalizacji w czwórboju LA przystąpiło ponad 1100 szkół podstawowych. Najlepszym wynikiem mogła tym razem pochwalić się Oliwia Spławska, która uzyskała 262 pkt. co jest jej nowym rekordem życiowym.

Zaledwie kilka dni później medaliści mistrzostw powiatu w biegach przełajowych pojechali na finał wojewódzki tej konkurencji, który tradycyjnie odbył się w Żerkowie (koło Jarocina). Zawodnikom i zawodniczkom przyszło rywalizować w iście tropikalnych warunkach, na trudnej, pagórkowatej, leśnej trasie. W każdym z biegów w poszczególnych kategoriach brało udział około 200 zawodników - medalistów swoich powiatów. Najlepiej z naszych reprezentantów wypadli: Oliwia Spławska - 11 miejsce, Jagoda Grześkowiak - 13 miejsce, Błażej Kot - 20 miejsce oraz Aldona Kot - 21 miejsce. Pozostali nasi reprezentanci zajmowali miejsca w połowie stawki co przyczyniło się do zajęcia bardzo dobrego 13 miejsca dziewcząt (rocznik 2005-2006) w klasyfikacji drużynowej.

Były to już ostatnie zawody w tym długim i wyczerpującym ale jakże fantastycznym i okraszonym wieloma sukcesami sezonie lekkoatletycznym, w którym nasi reprezentanci zdobyli 20 medali mistrzostw powiatu (w tym 12 złotych), zajmowali wysokie miejsca w zawodach rejonowych i wojewódzkich, poprawili 7 rekordów szkoły, a ich wyniki i rywalizacja była powodem do dumy i wzbudzała powszechny podziw za co w bardzo im dziękujemy.

Komentowanie tego artykułu jest już niedostępne.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 513 gości oraz 0 użytkowników.