Aktualności

„Spotkanie z Europą”

16 maja 2018 r. wzmocniona grupa z Bukówca Górnego i Jezierzyc Kościelnych pod opieką nauczyciela historii i wos Kamila Kutnego uczestniczyła w VI Międzyszkolnym Konkursie wiedzy o Unii Europejskiej „Spotkanie z Europą” pod patronatem posła do Parlamentu Europejskiego Andrzeja Grzyba.

Nasza szkoła już po raz trzeci brała udział w tym konkursie, a reprezentowali ją Rita Skorupińska, Maria Martynów i Kacper Stępczak. Do rywalizacji przystąpiła rekordowa liczba uczniów ze szkół całego powiatu leszczyńskiego. Wszyscy uczniowie znaleźli się
w pierwszej dziesiątce, a najlepsza była – debiutantka – Rita Skorupińśka z klasy VII SP. Mimo,  że w programie nauczania klasy VII nie ma wosu i UE, Rita uzyskała bardzo dobrą – 7 lokatę.

Warto wspomnieć, że nagrodą główną był tygodniowy pobyt w Brukseli ufundowany przez europarlamentarzystę. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy uczestnictwa i wydawnictwa związane z Unią Europejską.  Bogaci o nową wiedzę wróciliśmy do Bukówca Górnego.

Komentowanie tego artykułu jest już niedostępne.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 511 gości oraz 0 użytkowników.