Aktualności

Rekordowe zawody w 4-boju lekkoatletycznym

17 maja nasze mistrzynie powiatu wystartowały w zawodach w 4-boju LA na szczeblu rejonowym. Do udziału w tych zawodach awansowały po dwie najlepsze drużyny z miasta Leszna oraz powiatów: leszczyńskiego, rawickiego, kościańskiego, gostyńskiego i wolsztyńskiego. Nasze dziewczęta po raz kolejny potwierdziły swoją wysoką dyspozycję zajmując w tym doborowym towarzystwie czwartą lokatę - najwyższą w historii szkoły.

W pokonanym polu zostawiliśmy dużo większe, miejskie szkoły ulegając tylko reprezentantkom szkół z Rawicza i Wolsztyna. Dodatkowo „warkoczyki” (od charakterystycznych fryzur przygotowywanych na zawody sportowe) ustanowiły fantastyczny rekord szkoły gromadząc na swoim koncie 1181 pkt. Wszystkie dziewczęta pobiły też własne rekordy życiowe w 4-boju lekkoatletycznym. Przysłowiową kropkę nad „i” postawiła Aldona Kot, która w swoim ostatnim występie w 4-boju LA (prawo startu mają uczniowie do 6 klasy włącznie) ustanowiła trzy nowe rekordy szkoły: w skoku w dal (4,52m), biegu na 600m (1:56,1s) oraz czwórboju LA indywidualnie (275 pkt.).

W klasyfikacji indywidualnej Aldona zajęła bardzo wysokie 5 miejsce na 73 startujące zawodniczki. Skład rekordowej drużyny stanowiły: Aldona Kot, Maria Samol, Rita Grzesiecka, Nadia Szady, Oliwia Spławska i Jagoda Grześkowiak. Nie dziwi fakt, że po takich sukcesach wzrosło zainteresowanie klubów, które profesjonalnie zajmują się szkoleniem młodych lekkoatletów. Aby dalej rozwijać talenty naszych uczniów podjęliśmy współpracę z klubem „Achilles” Leszno, w którym swoje umiejętności doskonalić będą Aldona Kot oraz Oliwia Spławska.

Komentowanie tego artykułu jest już niedostępne.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 479 gości oraz 0 użytkowników.