Aktualności

Klasa I na zielonej szkole

Dnia 8 maja uczniowie klasy I wzięli udział w zajęciach zorganizowanych w ramach Zielonej Szkoły. Ten projekt edukacyjny patronował Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Lesznie.

O godzinie 9.00 w ośrodku edukacyjnym Nadleśnictwa Włoszakowice Krzyżowiec pierwszoklasistów przywitał pan Marek Wąsowicz z Nadleśnictwa Włoszakowice, który  oprowadził uczniów po arboretum, w ciekawy sposób opowiedział o drzewach i krzewach znajdujących się tam, pokazał warstwy lasu, omówił zasady zachowania się w lesie oraz opowiedział na co należy zwrócić uwagę w razie zgubienia się w lesie.

Podczas części zajęć młodym Bukówczanom towarzyszyli: starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Robert Kasperczak oraz Janusz Perski, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Lesznie.

Pierwszoklasiści mieli również okazję zobaczyć znajdujące się w pobliżu retorty, czyli piece do wypalania węgla drzewnego.

Po części edukacyjnej nastąpiła część rekreacyjna. Uczniowie przy pomocy dwóch mam z klasowej Rady Rodziców  mogli usmażyć sobie kiełbaski  na ognisku w specjalnie przygotowanym do tego miejscu. Po smacznym posiłku korzystali z urządzeń siłowni plenerowej,   boiska -  grając w dwa ognie, siatkówkę, czy bawiąc się na placu zabaw.

Dzień ten należał do niezwykle udanych, a misja Zielonej Szkoły przyniosła zamierzony efekt.

Z tego miejsca chcielibyśmy bardzo podziękować Starostwu Powiatowemu  i Nadleśnictwu Włoszakowice  nie tylko za możliwość uczestniczenia w Zielonej Szkole, ale również za  upominki. Panu Markowi Wąsowiczowi natomiast za ciekawą lekcję traktującą o lesie i jego korzyściach. Dziękujemy również mamom za pomoc w przygotowaniu posiłku.

Komentowanie tego artykułu jest już niedostępne.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 675 gości oraz 0 użytkowników.