Aktualności

Konkurs Pięknego Czytania 2018

Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem,
a puste serca wzruszeniem; miłości dodaje skrzydeł, a trudowi ujmuje ciężaru;
w martwotę domu wprowadza życie, a życiu nadaje sens.”
Kornel Makuszyński

30 kwietnia odbyło się w naszej szkole podsumowanie kolejnej edycji konkursu pięknego czytania pod hasłem „Czytaj z radością – słuchaj z przyjemnością”. Celem tego konkursu jest zachęcenie uczniów do czytania książek, korzystania z zasobów biblioteki szkolnej, ponieważ  to właśnie w  wieku szkolnym kształtują się kompetencje czytelnicze, które mają ogromny wpływ na dalszy rozwój dzieci. Książki  rozbudowują w nich zakres osobistych doświadczeń, pobudzają wyobraźnię, wywołują emocje.

Do konkursu przystąpili uczniowie klasy IVa, IVb, V i VI SP. Eliminacje do konkursu odbyły się na lekcjach języka polskiego i przeprowadziły je pani Anna Grochowczak i pani Agnieszka Matłoka - Nita. Finalistów oceniała komisja  konkursowa w składzie: pan Dyrektor Daniel Piasecki, pani Iwona Grygiel oraz pan Łukasz Konieczny.

WYNIKI KONKURSU

I  miejsce –  Aldona Kot - klasa VI,

II miejsce – Anna Apolinarska  - klasa IVb,

III miejsce – Anna Wojciechowska – klasa V, Nikola Sobierajska – klasa IVa,

Natalia Lorych – klasa IVb.

Pozostałym uczestnikom konkursu komisja postanowiła przyznać VI miejsce : Julia Konieczna kl. IVa, Nikodem Jędroszkowiak kl. IVa, Oliwia Spławska kl. IVb, Gracjan Kowalczyk kl. V, Igor Praiss kl. V, Maria Samol kl. VI, Jakub Maćkowiak kl. VI.

Uczestnicy otrzymali dyplomu i nagrody książkowe.

Mamy nadzieję, że wszyscy którzy słuchali popisów finalistów słuchali z przyjemnością i że ten konkurs przyczyni się do wzrostu czytelnictwa w naszej szkole.

Komentowanie tego artykułu jest już niedostępne.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 775 gości oraz 0 użytkowników.