Aktualności

Pierwsza lekcja biblioteczna

W czwartek (26.04.2018r.) klasa I naszej szkoły, której wychowawczynią jest p. Magdalena Drobnik brała udział w lekcji bibliotecznej, przeprowadzonej przez p. Kingę Kaźmierczak. Dzieci odwiedziły szkolną bibliotekę, dzięki czemu miały okazję poznać podstawowe zasady korzystania z czytelni i zbiorów bibliotecznych.

Warto podkreślić, że pierwszoklasiści wykazali spore zainteresowanie światem książek. Przeglądali zbiory, jakie znajdują się w szkolnej bibliotece. Młodych ludzi interesowały nie tylko lektury, ale przede wszystkim książki o tematyce przyrodniczej, jak również dawne ( pochodzące z pierwszej połowy XX wieku) wydania książek dla dzieci. Nowi czytelnicy wypożyczali  również książki. I co bardzo ważne – mimo młodego wieku –potrafili zachować ciszę w bibliotece. A w czasie przeglądania książek, cieszyli się z ich różnorodności i ilości.        

Miejmy nadzieję, że zapał czytelniczy w pierwszoklasistach nie wygaśnie, a dalsze lata nauki rozwiną w nich zainteresowania literackie.

Komentowanie tego artykułu jest już niedostępne.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 943 gości oraz 0 użytkowników.