Aktualności

Kolejne znakomite wieści z dworu królowej sportu

Dwa dni po zakończonych zawodach w 4-boju LA duża, niespełna 30 osobowa grupa uczniów naszej szkoły wybrała się na Mistrzostwa Powiatu w Biegach Przełajowych. Nasi zawodnicy należeli do grona faworytów… i nie zawiedli.

Już w pierwszym biegu swoją dominację w powiecie potwierdziły Oliwia Spławska i Jagoda Grześkowiak , które zajęły dwa pierwsze miejsca. Brązowy medal do kompletu dorzucił ich kolega z klasy Mateusz Sieracki. W kolejnym biegu klasą dla siebie okazała się Aldona Kot, która z dużą przewagą nad pozostałymi rywalkami dobiegła do mety zdobywając złoty medal. Zmotywowany sukcesem młodszej siostry Błażej Kot, przybiegł do mety drugi i na jego szyi zawisł srebrny medal. Na tym nie skończyły się nasze sukcesy na tych zawodach. W wyniku prowadzonej równolegle klasyfikacji drużynowej okazało się że złoto zdobyły dziewczęta z rocznika 2005-2006 (Aldona Kot, Maria Samol, Rita Grzesiecka, Nadia Dratwińska, Nadia Szady, Wiktoria Sieracka) a na najniższym stopniu podium uplasowane zostały drużyny dziewcząt, rocznik 2007 i młodsze (Oliwia Spławska, Jagoda Grześkowiak, Luiza Małecka, Nikola Sobierajska, Julia Konieczna) oraz chłopców rocznik 2002-2004 (Błażej Kot, Szymon Lipowy, Natan Lórych, Szymon Kot, Mikołaj Małecki). Wszyscy medaliści będą reprezentować naszą szkołę i powiat leszczyński w Mistrzostwach Województwa, które odbędą się 29 maja w Żerkowie.

30 kwietnia, z kolei swoją rywalizację na stadionie lekkoatletycznym mieli uczniowie z roczników 2002 – 2004. Nasi reprezentanci przyjechali z tarczą przywożąc worek medali i cztery nowe rekordy szkoły. Pierwsza miejsca w swoich konkurencjach zajęli: Rita Skorupńska (100m), Karolina Cukierska (300m), Nadia Lipowa (skok w dal), Estera Śliwa (600m), Błażej Kot (1000m) oraz sztafeta 4x100m dziewcząt. Wicemistrzami powiatu zostali: Natan Lórych (300m) oraz sztafeta 4x100m chłopców a brąz przypadł w udziale Szymonowi Kotowi na 100m. Nowe rekordy szkoły ustanowiły  obydwie sztafety 4x100m,  Nadia Lipowa w skoku w dal oraz Błażej Kot w biegu na 1000m. 

Komentowanie tego artykułu jest już niedostępne.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 579 gości oraz 0 użytkowników.