Aktualności

Wycieczka do Poznania klasy IV b oraz klasy VII

We wtorek 17 kwietnia 2018 r. uczniowie klasy IV b oraz klasy VII pod opieką pań: Magdaleny Spławskiej, Sandry Ratajczak oraz Kingi Kaźmierczak, pojechali na wycieczkę do Poznania. Głównym jej celem było wzięcie udziału w niezwykłych lekcjach, przygotowanych przez pracowników Laboratorium Wyobraźni.

Jednak zanim nasi uczniowie oddali się sprawom nauki, połączonej z zabawą, to z wielkim entuzjazmem spacerowali po Edu – Ścieżce Poznańskiego Parku Naukowo – Technologicznego, na którego terenie mieści się Laboratorium Wyobraźni. Mieli okazję  zobaczyć niezwykłej urody zegar słoneczny, czy też mapę Unii Europejskiej. Kiedy natomiast zaczęły się zajęcia z naukowcami, uczniowie chłonęli wiedzę z wielkim zainteresowaniem, uwagą oraz radością. Trzy godziny lekcji z optyki, biologii oraz matematyki, odbywały się w ciekawych przestrzeniach, przepełnionych wieloma eksperymentami.
W czasie lekcji biologii dzieci mogły zapoznać się z różnymi skorupiakami. W czasie lekcji optyki mogły sprawdzić jak wiele tajemnic kryje się w zwyczajnych rzeczach, które nas otaczają. A na zajęciach poświęconych matematyce oraz logicznemu myśleniu, uczniowie szkoły w Bukówcu, sprawdzali swoje umiejętność z tymi właśnie dziedzinami. 

Czas spędzony w Laboratorium Wyobraźni minął bardzo szybko i przyniósł dzieciom satysfakcję oraz moc pozytywnej energii. Z takimi właśnie emocjami dzieci przybyły do kręgielni, w której oddały się zabawom oraz rywalizacji sportowej. I tutaj także dobrze się czuły, pochłonięte grą w kręgle oraz rozmowami. Cieszy też fakt, że dzieci młodsze oraz starsze potrafiły radować się z możliwości spędzenia wspólnie czasu.

Komentowanie tego artykułu jest już niedostępne.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 456 gości oraz 0 użytkowników.