Aktualności

Mistrzostwa Powiatu w Czwórboju LA - Złoto naszych dziewcząt

Dobry rok pod względem sukcesów lekkoatletycznych przeżywają dziewczęta szkoły podstawowej. W październiku zdobyły złote medale w sztafetowych biegach przełajowych wygrywając na finiszu z reprezentantkami Kąkolewa by pół roku później znów stoczyć przepiękny pojedynek o złoto z tymi samymi zawodniczkami w czwórboju LA (60m, skok w dal, rzut piłeczką, 600m)... i znów wyjść z niego zwycięsko.

Nie dość że wygrały drużynowo, to Aldona Kot dorzuciła srebro indywidualnie przegrywając o zaledwie 4 punkty z.... Mirellą Motuzną, byłą koleżanką z klasy, która obecnie reprezentuje SP w Kąkolewie. Na rekordowy wynik naszej drużyny (1048 punktów) złożyły się jednak wyniki wszystkich zawodniczek (Aldony Kot, Oliwii Spławskiej, Rity Grzesieckiej, Marysi Samol, Nadii Szady, Jagody Grześkowiak), które tego dnia pobijały swoje rekordy życiowe, tworząc wspaniałe sportowe widowisko, pełne pozytywnych emocji, walki i pokonywania własnych słabości a wszystko to w duchu fair-play i szacunku dla rywalek.

Wisienką na torcie są obok rekordu szkoły w drużynie, dwa rekordy Aldony - pobity zaledwie o 0,71s 14-letni rekord Weroniki Lipowej (Kaźmierczak) w biegu na 600m oraz wyrównany rekord w skoku w dal.

Tak dobre wyniki sprawiają, że pozytywnie patrzymy na zawody na szczeblu rejonowym, które odbędą się 17 maja w Lesznie.

Drużyna chłopców bardzo dzielnie i ambitnie walczyła o jak najwyższe lokaty. Nasi zawodnicy poprawiają się ze startu na start i tym razem udowodnili, że stać ich na dużo. Mimo, że skład drużyny stanowili w większości chłopcy 4 i 5 klasy to udało im się wywalczyć 7 miejsce.

Komentowanie tego artykułu jest już niedostępne.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 737 gości oraz 0 użytkowników.