Aktualności

Mistrzostwa Gminy w Czwórboju Lekkoatletycznym 2018

Jak co roku, tak i tym razem nasza szkoła była gospodarzem lekkoatletycznych mistrzostw gminy w czwórboju. Zawody odbyły się w piątek trzynastego ale mimo tej daty były jak najbardziej udane zarówno pod względem organizacyjnym, jak i sportowym.

Zawody w czwórboju rozgrywane są dla uczniów w wieku do 6 klasy włącznie a w jego skład wchodzą: bieg na 60m, skok w dal, rzut piłeczką palantową oraz bieg na dystansie 600m (dziewczęta) lub 1000m (chłopcy).

Wyniki wszystkich konkurencji przeliczane są na punkty a ich suma decyduje o zwycięstwie w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej. W skład drużyny wchodzi 6 zawodników. W tym roku naszą szkołę reprezentowały Aldona Kot, Rita Grzesiecka, Maria Samol, Nadia Szady, Oliwia Spławska oraz debiutantka Jagoda Grześkowiak. Dziewczęta po dobrze przepracowanej zimie spisały się rewelacyjnie broniąc mistrzowskiego tytułu zdobytego przed rokiem. Każda z nich ustanowiła przynajmniej jeden rekord życiowy dzięki czemu na swoim koncie w drużynie zgromadziły 913 punktów co jest nowym rekordem szkoły. Wisienką na torcie było drugie miejsce Oliwii w klasyfikacji indywidualne. Wprawdzie przed rokiem Oliwia wygrała zawody indywidualne ale jej wynik punktowy był znacznie niższy.

Chłopcy startowali w składzie: Bartosz Obiegała, Jakub Maćkowiak, Kamil Kaczmarek, Kamil Mikołajczak, Kacper Czapczyński oraz Mateusz Sieracki. Dziewczyny zaliczane były do grona faworytek, chłopcy mieli raczej zdobywać doświadczenie. Sprawili jednak bardzo miłą niespodziankę zajmując drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej. Najlepszy z nich Bartosz Obiegała był również 4 indywidualnie. Na wyróżnienie zasługuje też debiutant Mateusz Sieracki, który mimo że był najmłodszy to jego wynik punktowy dał mu 2 miejsce w naszej drużynie a bieg na 1000m ukończył z trzecim czasem zawodów  pośród 30 zawodników.

Wyniki te sprawiają, że z dużym optymizmem patrzymy na zbliżające się Mistrzostwa Powiatu, które odbędą się 24 kwietnia na stadionie lekkoatletycznym w Lesznie.

Chcielibyśmy również gorąco podziękować niezawodnej klasie drugiej gimnazjum za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu zawodów.

Komentowanie tego artykułu jest już niedostępne.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 744 gości oraz 0 użytkowników.