Aktualności

Eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Kolejny raz uczniowie z Bukówca Górnego wzięli udział w gminnych eliminacjach do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W roku 2018 owe eliminacje odbyły się ostatniego dnia lutego i nasza wieś miała zaszczyt zostać ich gospodarzem.

Młodzi mieszkańcy Bukówca Górnego konkurowali z uczniami reprezentującymi pozostałe szkoły naszej gminy. Jurorami oceniającymi zmagania uczestników eliminacji byli: asp. Szymon Kurpisz z Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie, Piotr Wiązania -referent ds. ochrony przeciwpożarowej Urzędu Gminy Włoszakowice oraz druh Bartosz Zając z lokalnej jednostki OSP. Tradycją eliminacji jest ich dwuetapowość i podział na trzy kategorie:

1.szkoły podstawowe-klasy I-VI;

2.szkoły podstawowe-klasy VII-VIII oraz szkoły gimnazjalne-klasy II-III;

3.szkoły ponadpodstawowe i ponadgimnazjalne.

Pierwsza, pisemna część eliminacji-była teoretyczna. Formą sprawdzenia wiedzy uczestników tej części konkursu był test wyboru, a uczniowie, którzy byli najlepsi, przeszli do drugiego etapu. W czasie jego trwania trzeba było odpowiedzieć na wylosowane pytania teoretyczne, jak również opisać i prawidłowo nazwać sprzęt strażacki.   

Klasyfikacja końcowa została podzielona na trzy kategorie. W kategorii pierwszej II miejsce zdobył Kamil Kaczmarek-uczeń V klasy, uczęszczający do naszej szkoły. Kamil otrzymał dyplom oraz bon upominkowy. Gratulujemy sukcesu, a przede wszystkim zaangażowania i determinacji w dążeniu do celu. Wierzymy, że w przyszłym roku Kamil zwycięży w swojej kategorii i będzie mógł reprezentować gminę Włoszakowice w eliminacjach powiatowych.

W tym roku zaszczyt ten spotka Mateusza Budzińskiego , Zuzannę Lipową i Bartosza Szymaniaka, którzy w kwietniu będą walczyć o zwycięstwo w Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie. Życzymy zwycięskiemu trio powodzenia i siły w dalszych zmaganiach.

Komentowanie tego artykułu jest już niedostępne.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 669 gości oraz 0 użytkowników.