Aktualności

Występ szkolnego Zespołu Regionalnego we Wschowie

...a właściwie małej części Zespołu, bo było nas tylko 10 osób. Wystąpiliśmy na wernisażu nowej wystawy „Świadkowie minionych pokoleń”. Jest to wystawa archeologiczno-etnograficzna przygotowana z okazji jubileuszu 50-lecia istnienia Muzeum Ziemi Wschowskiej, która prezentowana będzie od 28 lutego do 30 marca 2018 r.  Na wystawę wiele eksponatów Muzeum wschowskie wypożyczyło z bukówieckiej Izby Regionalnej.  Jest to nie lada zaszczyt dla nas, że nasze zbiory okazały się tak interesujące, iż znalazły się na profesjonalnej wystawie w znanym muzeum.

Po uroczystym otwarciu, którego dokonała pani dyrektor Marta Małkus, kustosz wystawy  p. Bartosz Tietz dokonał prezentacji wystawy. Opowiedział o eksponatach,  wśród których są zarówno bardzo stare artefakty sprzed kilku tysięcy lat pochodzące  z wykopalisk w okolicach Wschowy, jak i późniejsze: sprzęty, narzędzia, stroje, instrumenty i wiele innych.

Potem był nasz występ, na który złożyły się bukówieckie piosenki, przyśpiewki,  oraz teksty w gwarze.  Przygrywała też nasza kapela dudziarska. Otrzymaliśmy wiele braw od licznie - jak na wernisaż - zgromadzonych gości. Wiele osób po występie gratulowało nam ciekawego występu i dopytywało się o różne rzeczy tak o Zespole, jak o repertuarze.

Potem mogliśmy zwiedzić wystawę, a także zjeść pyszne rogaliki przekazane na wernisaż z jednej ze wschowskich cukierni.

Na wernisażu było wiele ważnych osób spośród władz miasta oraz historyków. Były też liczne media, między innymi Telewizja Zachód i Radio Elka.

Na występ do Muzeum zaproszono nas ponownie. Wystąpimy 18 marca b.r.

Komentowanie tego artykułu jest już niedostępne.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 755 gości oraz 0 użytkowników.