Aktualności

I Gminny Konkurs Historyczny za nami …

27 lutego 2018 r. w Sali Trójkątnej pałacu Sułkowskich odbyło się uroczyste podsumowanie I Gminnego Konkursu Historycznego „Losy moich przodków w czasie II wojny światowej” pod patronatem Wójta Stanisława Waligóry. Organizatorami i fundatorami nagród był Urząd Gminy, Gminny Ośrodek Kultury oraz Szkoła Podstawowa w Bukówcu Górnym, którą reprezentował p. Kamil Kutny – przewodniczący komisji.

Konkurs skierowany był do wszystkich uczniów szkół gminy Włoszakowice i polegał na spisaniu, bądź nagraniu wspomnień członków swojej rodziny, znajomych, opisaniu miejscowości, bitew w czasie II wojny światowej. Większość prac miała jednak charakter biograficzny i opisywała przeżycia z czasów okupacji. Jedna z prac, warto wspomnieć,
była tak barwna, że nadawała się, jak stwierdziła komisja na scenariusz hollywoodzki. Efekty pracy uczniów będzie można podziwiać w nowej książce o Włoszakowicach, która ukaże się najprawdopodobniej pod koniec 2018 r.

Po przywitaniu i krótkim wystąpieniu Wójta głos zabrał p. Kamil Kutny, który przedstawił wyniki i poprosił Wójta Stanisława Waligórę, Dyrektora SP w Bukówcu Górnym Daniela Piaseckiego oraz Dyrektor GOK Monikę Lucerek o wręczenie laureatom pamiątkowych dyplomów, pokaźnych talonów do Empiku oraz książki „Włoszakowice 1939 – 1948”. Po krótkiej uroczystości odbył się poczęstunek dla wszystkich uczniów i ich opiekunów. A oto wyniki:

I miejsce – praca pt. Wspomnienia mojego dziadka Antoniego Marcinka z Bukówca Górnego, autor: Zofia Marcinek (SP Bukówiec Górny)

II miejsce – praca pt. Losy moich przodków w czasie II wojny światowej, autor: Wiktoria Wolniczak (ZSO Włoszakowice)

III miejsce – praca pt. Wspomnienia Agrypiny Sobeckiej z Bukówca Górnego, autor: Rita Skorupińska (SP Bukówiec Górny) oraz praca pt. Historia mojego pradziadka Stanisława Mejzy, autor: Aleksandra Pawlak (SP Krzycko Wielkie)

Wyróżnienia - praca pt. Wojenne losy rodziny Mądrzaków, Skorupińskich i Śliwów, autor: Nina Mądrzak (ZSO Włoszakowice) oraz praca pt. Wojenna historia, autor: Patrycja Poczekaj (zgłoszenie indywidualne)

 

Autorem zdjęć jest pan Amadeusz Apolinarski z GOK, za udostępnienie serdecznie dziękujemy

Komentowanie tego artykułu jest już niedostępne.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 726 gości oraz 0 użytkowników.