Aktualności

Certyfikat „Dobrze czytam” w klasie III - 2018

Dnia 09. 01. 2018r. odbył się egzamin na certyfikat „Dobrze czytam”. W skład komisji egzaminacyjnej wchodzili: pan dyrektor Daniel Piasecki, pani Anna Grochowczak nauczycielka języka polskiego oraz wychowawczyni klasy III Wioletta Zając. Do egzaminu przystąpili następujący uczniowie: Szymon Dworczak, Dawid Kiciński, Wiktoria Krawczyk, Artur Lipowy, Dobrochna Marcinek i Marek Sieracki.

Wszyscy zdający najpierw czytali przygotowany wcześniej tekst i odpowiadali na pytania. Następnie czytali tekst nowy, przygotowany przez panią polonistkę i również udzielali odpowiedzi na pytania związane z tekstem.

Wszyscy uczniowie przystępujący do egzaminu doskonale poradzili sobie z interpretacją swojego, jak  i nowego tekstu oraz wykazali się umiejętnością czytania ze zrozumieniem. Komisja zdecydowała, iż wszyscy uczestnicy zdali egzamin pozytywnie. Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego otrzymają oni certyfikaty potwierdzające ich umiejętności czytelnicze.

Ideą konkursu „Dobrze czytam” jest popularyzacja czytelnictwa wśród uczniów klas młodszych, wdrażanie do systematycznego czytania oraz uświadomienie dzieciom i rodzicom jak ważna jest ta umiejętność i jak jest przydatna na kolejnych etapach nauki.  Wszystkim zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów w nauce, a pozostałych trzecioklasistów zachęcamy do wzięcia udziału w egzaminie z czytania w II półroczu.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie ProGrupa.com. Zarządzanie i zmiany Dariusz Wandolski.

Odwiedza nas 60 gości oraz 0 użytkowników.