Aktualności

Klasa VII w kinie

            We wtorek, 21 listopada 2017r., odbyła się wycieczka klasy VII do kina. Już od rana byliśmy bardzo podekscytowani, a uczucie to nasiliło się po piątej lekcji, kiedy ustawiliśmy się przed szkołą, gotowi do wyjazdu.

             Gdy znaleźliśmy się w autobusie oraz zajęliśmy swoje miejsca rozpoczęła się nasza długo oczekiwana podróż, która minęła w miłej atmosferze, a dzięki temu nie dało się odczuć dosyć długiej trasy. Po dotarciu na miejsce wychowawczyni, pani Agnieszka Sobecka oraz opiekun, pan Łukasz Stachowiak zapłacili za bilety – był to też czas na nabycie popcornu, nachosów czy też coca coli. Gdy wszystko było już załatwione, weszliśmy na salę i usiedliśmy w wyznaczonych rzędach. Po chwili oczekiwania rozpoczął się seans. Bardzo zaciekawieni tematyką filmu "Najlepszy", staraliśmy się zachować ciszę. W ciągu około dwóch godzin poznaliśmy postać  Jerzego Górskiego i jego niezwykłą, ponad czternastoletnią walkę z uzależnieniem od narkotyków, papierosów i alkoholu. Dzięki terapii i uprawianiu sportu bohater podniósł się i wygrał prestiżowe zawody Double Ironman w USA, polegające na pokonaniu prawie 8 kilometrów płynąc, 360 kilometry jadąc rowerem rowerem i 84 kilometry biegnąc. Dziś to legenda polskiego triathlonu.

            Rozemocjonowani tą niezwykłą historią wyszliśmy z sali, a później udaliśmy się prosto w drogę powrotną do szkoły. 

Komentowanie tego artykułu jest już niedostępne.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 129 gości oraz 0 użytkowników.